CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 22 grudnia 2019r.

 1. W sali domu parafialnego, zachęcamy do skorzystania z kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, przygotowanego przez Wspólnotę Perełki.
 2. W Maneżu odbywa się kiermasz świąteczny, połączony z konkursem i wystawą szopek bożonarodzeniowych.
 3. W poniedziałek drugi dzień spowiedzi adwentowej w godz. 9.00 – 11.30 i 14.30 – 18.00.
 4. Jutro przypada rocznica święceń biskupich, a we wtorek dzień imienin ks. Abpa Adama Szala, pamiętajmy o naszym Arcypasterzu w modlitwie.
 5. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Z racji wieczerzy wigilijnej nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną należy rozpocząć odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa Chrystusa, następnie wspólna modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i nie podajmy alkoholu. Na stole niech płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pobłogosławione opłatki i świece Caritas, są wyłożone przy ołtarzu św. Sebastiana i można je nabyć przy kościele.
 6. Wnoc Bożego Narodzenia, pasterka w kościele filialnym na Kątach o godz. 22.00 i tradycyjnie o północy w kościele parafialnym. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia i na św. Szczepana o godz. 6.30, 8.00, (9.00 na Kątach), 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.
 7. W piątek patronować nam będzie św. Jan apostoł i ewangelista a w sobotę Młodziankowie wymordowani przez Heroda w Betlejem.
 8. W piątek (27 XII) rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy jest zamieszczony w Gaude Mater. Na dzień przed błogosławieństwem domu i rodziny, ministranci powiadomią mieszkańców.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszach świętych małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską. Zapraszamy wszystkich małżonków, aby poprzez odnawianie przysięgi, pielęgnowali i rozwijali miłość małżeńską i rodziną.
 10. W czasie świątecznym nie zapominajmy o czytaniu prasy katolickiej. Świąteczna Niedziela w zwiększonej objętości, przynosi wile interesujących artykułów i zawiera atrakcyjne dodatki: płytę z kolędami w wykonaniu Golec Orkiestra, śpiewnik i kalendarz na rok 2020. Podobnie jak zawsze ciekawy jest Gość niedzielny. Polecamy też grudniowy numer naszego miesięcznika Gaude Mater.
 11. Łańcuckie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, zaprasza bezdomnych i ubogich na wieczerzę wigilijną, jutro o 14.00.
 12. Burmistrz Miasta, informuje, że PCK przygotował pomoc żywnościową dla osób, których dochód w rodzinie nie przekracza 1056 zł., a w przypadku osób samotnych 1402 zł. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do MOPSu w Łańcucie, ul. Piłsudskiego 9 w godz. 7 – 15.00. Każdy, kto zmieści się w kryterium otrzyma ok. 50 kg. żywności na osobę.
 13. Rafał zaprasza na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia do 1 lutego 2020r. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz plakatach. Koszt 990 zł i 630 dolarów.
 14. W tym tygodniu zmarł Ryszard Różański. Dobry Jezu …
 15. Słowo Życia:Bądźmy posłuszni Bogu jak św. Józef.
21 grudnia 2019|