PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019r.

 1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Oto wielka tajemnica wiary”.Zapraszamy wszystkich na „roraty”, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 6.00 rano. Zachęcamy do licznego udziału dzieci. Po „roratach” dzieci, które idą do szkoły na godz. 8.00, zapraszamy na świetlicę Caritas, gdzie napiją się herbaty, zjedzą śniadanie i zostaną odprowadzone do szkoły.
 2. Od jutra, w kancelarii parafialnej, można zaopatrywać się w poświęcone opłatki i Caritasowe świece wigilijne, a w przyszłą niedzielę w domu parafialnym.
 3. Przeżywamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Dziś o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nowenna.
 4. We wtorek o 18.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Klasy VII spotkanie będą miały za tydzień, z racji wyjazdu organizowanego przez Szkołę.
 5. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem, dzieci i młodzieży angażujących się w życie Kościoła. Zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, scholę dziecięcą i młodzieżową, oazę i KSM.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 zapraszamy na Godzinę Świętą członków Straży Honorowej N.S.P.J, a po mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów, natomiast w piątek Straży Serca Pana Jezusa. W I piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Wiktor i Rafał w sobotę.
 8. W najbliższy piątek zapraszamy na darmowe porady prawne dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa, które będą udzielane w Kancelarii Parafialnej w godz. 16 -17.30.
 9. W sobotę o 18.00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Wiesław Pietrzak, sercanin. Program rekolekcji jest zamieszczony w Gaude Mater. Apelujemy o liczny udział w rekolekcjach, aby wzmacniać więź miłości z Bogiem. Na Kątach Msza św. w przyszłą niedzielę, z racji rekolekcji o 8.45.
 10. Druga niedziela adwentu, w tym roku, zbiega się z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O 12.00 w godzinie łaski wystawienie Najśw. Sakramentu.
 11. Również za tydzień, przypada Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Ukazał się grudniowy numer naszego miesięcznika Gaude Mater, który wprowadza nas tematykę roku duszpasterskiego. Zapraszamy do lektury także; Niedzieli i Gościa.
 13. W minionym tygodniu zmarli: Lucjan Dudek, Ryszard Gronkowski i Jan Szumlański. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek ..”.
 14. Słowo Życia: Nie sprzeciwiajmy się pierwszemu przyjściu Jezusa Chrystusa, abyśmy nie musieli obawiać się drugiego (św. Augustyn).
30 listopada 2019|