Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to niezwykle ważny dzień nie tylko w historii Polski, ale także w jej teraźniejszości. W wielu miejscowościach tego dnia odbywają się uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Podobnie jest również w Łańcucie.

W tym roku uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową na I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli w pochodzie pod budynek dawnego Kasyna Urzędniczego, gdzie pod popiersiem Józefa Piłsudskiego delegacje złożyły kwiaty. Kolejnym punktem uroczystości była Msza Święta w naszym kościele, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. Tadeusz Kocór. W homilii skierowanej do wiernych podkreślił polskie tradycje niepodległościowe.

Po Mszy Świętej, przy tablicach pamiątkowych znajdujących się na ścianie świątyni, po okolicznościowych przemówieniach delegacje samorządowców, instytucji, lokalnych organizacji i harcerzy złożyły kwiaty. O godzinie 12.00 w II Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęło się tradycyjne wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Popołudniu patriotyczne świętowanie uświetnił mieszkańcom miasta Chór Łańcuckiej Fary, prezentując koncert pieśni religijnych Stanisława Moniuszki.

Homilia:

 

Przemówienia:

11 listopada 2019|