TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA – 10 LISTOPADA 2019r.

 1. Dziękujemy Ks. dr Andrzejowi Niedzielskiemu ze Lwowa za homilię i świadectwo wiary, a wszystkim parafianom za wsparcie naszych rodaków za wschodnią granicą. Bóg zapłać.
 2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Swoimi modlitwami i ofiarami spieszmy z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Sudanie Południowym, aby nasza obojętność ich nie zabijała.
 3. Zapraszamy o 17.00 na różaniec za zamarłych z wypominków a w dni powszednie o 17.30.
 4. Jutro 11 listopada Święto Niepodległości. Wszystkich kochających Ojczyznę, zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 i na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w II LO o 12.00. Po południu, w naszym kościele, o 16.30 odbędzie się koncert pieśni religijnych Stanisława Moniuszki w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary.
 5. We wtorek o 19.00 zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W czwartek o 17.30 odbędą się warsztaty na temat uzależnień, a o 19.00 zapraszamy nauczycieli na spotkanie duszpasterskie do S. Boromeuszek.
 7. W przyszłą niedziele o 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych.
 8. Zapraszamy do czytania katolickiej prasy. Niedziela pisze o różnych obliczach patriotyzmu na co dzień. Warto sięgnąć po miesięcznik Dobre Nowiny, znajdziemy tam wiele ciekawych treści.
 9. Informujemy, że nowo powstające osiedle mieszkaniowe w Łańcucie im. Jana Pawła, nie będzie nosić imienia naszego wielkiego Rodaka, bo kilka dni temu obecna Rada Miasta uchyliła decyzję Rady poprzedniej kadencji i bez konsultacji postanowiła, że osiedle będzie się nazywać Księże Górki. Przypominamy, że poprzednia Rada przeprowadziła szerokie konsultacje w tym zakresie i umotywowała swą decyzję. Nie możemy uwierzyć, że w naszym mieście, żyją ludzie, którym przeszkadza Jan Paweł II, bo jak inaczej logicznie wytłumaczyć podjętą decyzję. W Łańcucie tradycją jest nazywanie osiedli od nazwy głównych ulic, przebiegających przez to osiedle. Mamy więc osiedle Kardynała Wyszyńskiego, Gen. Maczka, Gen. Sikorskiego, 3-go Maja, Podwale, Podzwierzyniec, Juliusza Słowackiego, itd. Każde z tych osiedli nazwę wywodzi od nazwy głównej ulicy, żadnemu nie nadano innej. Jednak Jan Paweł II nie może być patronem osiedla, które powstaje na ziemi należącej ongiś do Kościoła. To dziwne, bardzo dziwne. Tłumaczenie że przywrócono potoczną i przyjętą już w społeczeństwie nazwę jest nie na miejscu. We współczesną historię Łańcuta wpisała się już nazwa osiedla imieniem Jana Pawła. Decyzja obecnej Rady Miasta jest niezrozumiała.
 10. W tym tygodniu zmarli; Irena Fołta, Adam Kuźniar i Zofia Szczepańska. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 11. Słowo Życia: Po Bogu najbardziej umiłowałem Ojczyznę. (kard. Stefan Wyszyński).
9 listopada 2019|