DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA – 20 PAŹDZIERNIKA 2019r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna, która w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym ma szczególną wymowę. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej Archidiecezji. Wśród nich jest Ks. Łukasz Hołub misjonarz z Ekwadoru, który odwiedził nas 2 tygodnie temu i który dziękuję za złożone ofiary. Bóg zapłać też za dar ołtarza, złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na misje. Za tydzień odwiedzi nas misjonarka z Zambii siostra Sara boromeuszka. Przez cały tydzień przy kościele będą rozprowadzane znicze na misje.
 2. Dziś o 19.00 zapraszamy na spektakl pt. Jonasz, przygotowany przez Łańcucką Grupę Teatralną. Przedstawienie odbędzie się w centrum Caritas za plebanią.
 3. Dziś różaniec o 17.00 a w dni powszednie o 17.30.
 4. W poniedziałek o 18.00 rozpocznie się w naszym kościele Seminarium Odnowy Wiary, które daję okazję do umocnienia naszej wiary, bez której nie można podobać się Bogu. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.
 5. W tym tygodniu patronuje nam; we wtorek św. Jan Paweł II, a w czwartek bł. ks. Jan Balicki.
 6. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów na spotkania formacyjne: Wyżej – Mocniej – Więcej, które odbędzie się w czwartek w kaplicy Sióstr Boromeuszek. Rozpoczęcie o godz. 18.45. Prowadzi: ks. Wiktor Florek.
 7. Również w czwartek o 17.30 odbędą się warsztaty na temat uzależnień.
 8. 30 października o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec ze świętymi. Prosimy dzieci, młodzież i dorosłych o przygotowanie strojów charakterystycznych dla ulubionego świętego, bądź jego wizerunku.
 9. W przyszłą niedzielę S. Łukasza będzie przyjmować na wypominki w domu parafialnym.
 10. Czytajmy prasę katolicką. O misji Kościoła pisze Niedziela, a Gość o bł. ks. Jerzym Popiełuszko, który przeszkadzał złu.
 11. Słowo Życia: Służyć Bogu, to szukać dróg do ludzkich serc. Służyć Bogu to mówić o złu jak o chorobie, którą trzeba leczyć. Służyć Bogu, to piętnować zło i wszystkie jego przejawy (bł. Jerzy Popiełuszko).
19 października 2019|