DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA – 13 PAŹDZIERNIKA 2019r.

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. W całym kraju, sprawowane są Msze św., organizowane koncerty i spotkania propagujące nauczenia św. Jana Pawła II.Młodzież oazowa z naszej parafii rozdaje dziś po Mszach św. cytaty z przemówień Jana Pawła II, aby nas zachęcić do lektury papieskiego nauczania. Przy kościołach i na ulicach miast odbywa się zbiórka na program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który obejmuje młodzież zdolną, pochodzącą z biednych rodzin. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają młodych i budują w ten sposób żywy pomnik świętemu Janowi Pawłowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zorganizowanie zbiórki przy naszym kościele.
 2. Zachęcamy do odmawiania różańca, aby wyrazić naszą cześć dla Matki Bożej i wyprosić Jej opiekę dla Kościoła, Ojczyzny i całej ludzkości. Dziś nabożeństwo różańcowe o 17.00 a w dni powszednie o 17.30.
 3. W poniedziałek Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom dziękujemy za troskę o młode pokolenie i życzymy duchowej mocy w realizacji powołania. Nauczycieli zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.
 4. We wtorek 15 X. o 13.00 w kaplicy cmentarnej, odbędzie się Msza św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców, po której ich trumny zostaną złożone w grobie.
 5. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI wraz z rodzicami na różaniec i Mszę podczas, której złożą deklaracje na rozpoczęcie formacji.
 6. W piątek czcić będziemy św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy na różaniec i Mszę św., lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki, położne i pracowników administracyjnych Służby Zdrowia.
 7. Ponadto w tym tygodniu patronować nam będą: we wtorek św. Teresa od Jezusa, w środę św. Jadwiga Śląska, w czwartek św. Ignacy z Antiochii a w sobotę bł. ks. Jerzy Popiełuszko patron Solidarności.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych, a o 19.00 zapraszamy na spektakl pt. Jonasz, przygotowany przez Łańcucką Grupę Teatralną. Przedstawienie odbędzie się w centrum Caritas za plebanią.
 9. W poniedziałek 21 X o godz. 18.00 rozpocznie się w naszym kościele Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to kolejna okazja umocnienia swej wiary,bez której nie można podobać się Bogu.
 10. Od przyszłej niedzieli przy naszym kościele będzie można nabyć znicze na misje.
 11. Tygodnik Niedziela zaprasza i uświadamia nam, że Polska jest w naszych rękach a Gość pisze o demokracji według Jana Pawła II i tłumaczy, że Kościół w Polsce płaci podatki. Zachęcamy także do czytania miesięcznika ewangelizacyjnego Dobre Nowiny.
 12. W tym tygodniu zmarł Józef Wojnarowicz. Wieczne odpoczywanie …
 13. Słowo Życia:Weźcie ufnie do rąk różaniec i odkrywajcie jego piękno i skuteczność (św. Jan Paweł II).
12 października 2019|