niemaGotu 15 września w Łańcucie!

W najbliższą niedzielę, 15 września, zapraszamy do udziału w koncercie zespołu niemaGotu. Organizowany jest on przez Parafię jako wydarzenie w zakresie edukacji kulturalnej w ramach projektu pod nazwą: „Łańcucka tożsamość kulturowa – 670 lat historii parafii i kultury chrześcijańskiej w Łańcucie”.

Zespół niemaGOtu powstał w 2015 roku, kiedy opracowany przez jego członków utwór Błogosławieni miłosierni został wybrany Hymnem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przebojem Nie mądrość świata tego [Marana tha] grupa potwierdziła swój twórczy potencjał, zaś kolejnymi, takimi jak Nie ma Go tu, wstał!, Psalm 126 czy Biada – zyskała dziesiątki tysięcy fanów oraz miliony wyświetleń na YouTube’ie. W lot rozpoznawane teksty i melodie autorstwa Kuby Blycharza, folkowy, bezkompromisowy zaśpiew wokalistki – Oli Maciejewskiej oraz zaangażowana, pełna pasji gra instrumentalistów: Kuby Chmury, Pawła Harańczyka, Bartka Krawczyka i Szymona Pawlusia stały się cechami wyróżniającymi niemaGOtu na tle innych zespołów chrześcijańskich. Również bezkompromisowość w zwiastowaniu Ewangelii, wsparta poruszającymi aranżami na band, chór i niejednokrotnie instrumenty orkiestrowe, uczyniła niemaGOtu bardzo wyraźnym głosem wołającym we współczesnym Kościele: Przyjdź! Pierwsza płyta zespołu sprzedana dotychczas w nakładzie dziesięciu tysięcy egzemplarzy nadal cieszy się niegasnącą przychylnością nabywców, podobnie jak będący jej ilustracją śpiewnik zawierający akordy i nuty partii chóralnych. Stawszy się rozpoznawalną marką, zespół odpowiedział na potrzeby rynku, oferując utożsamiającym się z nim słuchaczom rozliczne gadżety, w tym ewangelizacyjne opaski na rękę czy oprawki na Pismo Święte. Jednakże główną przestrzenią aktywności grupy są koncerty, uwielbienia i warsztaty, w trakcie których wiara może rodzić się w sobie właściwy sposób, tj. ze słuchania. Podczas tego typu spotkań organizowanych przez diecezje, parafie, jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty, organizacje pożytku publicznego, a także inne denominacje chrześcijańskie, zespół może realizować swe główne powołanie poświadczone przez słowo Księgi Izajasza: Pocieszajcie mój lud, pocieszajcie! O tym, że robią to skutecznie, świadczą rozliczne świadectwa napływające na e-mail i fanpage grupy.

Organizowany jest on przez Parafię jako wydarzenie w zakresie edukacji kulturalnej w ramach projektu pod nazwą: „Łańcucka tożsamość kulturowa – 670 lat historii parafii i kultury chrześcijańskiej w Łańcucie”.

9 września 2019|