DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019

  1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. dla uczniów klas I szkoły podstawowej i ich rodziców z obrzędem poświęcenia tornistrów.
  2. Ukazał się wrześniowy numer Gaude Mater, poświęcony wychowaniu. Zachęcamy do lektury.
  3. W środę i czwartek, warsztatami „Nowe Widnokręgi – zrozumieć media”, rozpoczynamy Dni Kultury Chrześcijańskiej w Łańcucie. Warsztaty będą prowadzone przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i są organizowane dla młodzieży łańcuckich szkół średnich.
  4. W piątek o godz. 18.00 w MDK-u rozpocznie się sympozjum, połączone z projekcją filmu „Rewolucja totalnej wolności”. Na początku wysłuchamy dwóch wykładów: Tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Polski, który wygłosi prof. Mieczysław Ryba (KUL Lublin), natomiast Pietyzm i jego rola w kulturze Paweł Skrzydlewski (PWSZ Chełm). Gorąco polecamy tę refleksję i film, i zachęcamy do licznego udziału, aby sala widowiskowa MDK-u się wypełniła.
  5. W związku z sympozjum msza wieczorowa w piątek zostanie odprawiona o godz. 17.00.
  6. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Podwyższenia Krzyża. W tym dniu wszyscy katolicy w Polsce pragną stanąć pod krzyżem Jezusa Chrystusa z różańcem w ręku i modlić za Ojczyznę. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i Drogę Krzyżową ulicami miasta o godz. 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę (15.09.) o godz. 13.00 Msza św. dziękczynna za 670 lat istnienia naszej parafii, transmitowana przez TV Trwam, celebrowana pod przewodnictwem ks. Bpa E. Białogłowskiego. Pragniemy wyśpiewać Bogu chwałę za miniony czas i prosić o błogosławieństwo na przyszłość. Natomiast wieczorem o 17.00 odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu niemaGotu. Szczegółowy program Dni Kultury jest opublikowany w Gaude Mater. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
  8. W najbliższy piątek od godz. 16.00, w kancelarii parafialnej, będą udzielane porady prawne nt. stwierdzenia nieważności małżeństwa.
  9. Słowo Życia: Przynośmy chwałę Jezusowi Chrystusowi i miłujmy Go całym sercem, umysłem i uczynkami.
7 września 2019|