DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 wrzesień 2019

 

 1. Dziś mija 80 lat od napaści Niemiec na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic. Będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, aby Polacy budowali życie narodowe na dekalogu, którego przestrzeganie owocuje ładem i porządkiem publicznym.
 2. Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy na Msze Święte uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców; o godz. 8.15 szkoły średnie, a o 10.00 Szkołę Podstawową nr 2. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mają msze w kościele św. Michała.
 3. Na progu nowego roku szkolnego prosimy rodziców, aby troszczyli się o rozwój intelektualny i duchowy dzieci. Rodzice są odpowiedzialni przed Bogiem za wiarę swych dzieci. Przypominamy, ze wiara wzrasta dzięki systematycznemu  korzystaniu z sakramentu pokuty, rozważaniu Słowa Bożego na modlitwie, katechezie i Eucharystii. Dzieci zapraszamy w niedziele na msze o godz. 11.00; młodzież i kandydatów do bierzmowania o 9.30. Zapraszamy dzieci ze scholi i wszystkich chętnych do śpiewu w sobotę o 10.00 do salki domu parafialnego.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem wejść w nowy rok szkolny. Możliwość spowiedzi w każdy dzień tygodnia, a szczególnie w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych. Bardzo prosimy chorych odwiedzanych przez ks. Jana o zgłoszenie w kancelarii, aby można było ich odwiedzić w I piątek, bo ks. Jan jest nieobecny. Ks. Wiktor i ks. Rafał będą odwiedzać swoich chorych w I sobotę.
 5. W pierwszy czwartek o 16.30 Godzina święta Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. Spotkanie Straży w I piątek po wieczornej mszy.
 6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, które poprowadzi misjonarz z Czadu O. Sebastian. O godz. 18.00 Msza św. i różaniec fatimski.
 7. Chór łańcuckiej Fary zaprasza do śpiewu w chórze. Próby chóry odbywają się we wtorki i czwartki o 19.00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela dużo miejsca poświęca 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i podejmuje temat cierpienia i przebaczenia; Gość odpowiada na pytanie, co robić zanim pójdzie się do egzorcysty? Czytajmy też ewangelizacyjny miesięcznik Dobre Nowiny.
 9. Na terenie Łańcuta w dniach 3 i 4.09. br. jest prowadzona zbiórka „Okularów dla Afryki”. Niepotrzebne okulary również słoneczne prosimy złożyć w kuchni Brata Alberta.
 10. ŁZK informuje o przerwie w dostawie wody w poniedziałek od godz. 23.00 do 5.00 rano we wtorek, dla mieszkańców ul. Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Rodziewiczówny i Pola.
 11. W tym tygodniu zmarli: Emilia Świątoniowska, Władysław Bester i Danuta Polańska – Wojnarowicz. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 12. Słowo Życia: Bóg pysznym się sprzeciwia a pokornym daje łaskę, bo o nią proszą.

 

31 sierpnia 2019|