DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2019

  1. Od wczoraj w naszej parafii posługę duszpasterską pełni nowy wikariusz ks. mgr Roman Kocaj. W parafii witamy także dwie nowe siostry: S. Justynę – boromeuszkę i S. Hilarię – serafitkę. Księdza Romana i Siostry polecamy Waszej modlitwie i życzymy im, aby na co dzień doświadczali bliskości Pana, cieszyli się Jego błogosławieństwem i ludzką życzliwością.
  2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. We wtorek patronować nam będzie św. Monika, w środę św. Augustyn, a w czwartek wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek o 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. 
  4. W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka osób starszych i chorych na Kalwarię Pacławską. Wyjazd autokaru z dworca PKS o godz. 8.15. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, także własnymi samochodami, aby umożliwić naszym seniorom udział w tym wydarzeniu wiary. Rozpoczęcie pielgrzymki na Kalwarii o godz. 10.00; szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej Archidiecezji www. przemyska.pl.
  5. Za tydzień, w niedzielę 1 września, mija 80 lat od napaści Niemiec na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. O godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, aby Polacy budowali życie narodowe i rodzinne na Dekalogu, którego przestrzeganie owocuje ładem i porządkiem społecznym. 
  6. Zachęcamy i zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
  7. W tym tygodniu w naszej parafii zmarły: Helena Morawska i Domenica Rybak. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  8. Słowo Życia: Nie upadaj na duchu, gdy Pan cię doświadcza, bo On cię miłuje i obchodzi się z tobą jak z dzieckiem (por. Hbr 12,5-7, 11-13).
24 sierpnia 2019|