WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2019r.

Dzisiejszą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej, bo zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, aby je pobłogosławić. Przypomnijmy, że liturgiczny gest błogosławienia rzeczy ma być okazją do wychwalania Boga Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jednocześnie jest prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Pobłogosławione dziś wiązanki zanieśmy do domu, aby nam przypominały o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas.

Dziś w parafiach wiejskich rolnicy składają u stóp Matki Bożej dożynkowe wieńce, aby dziękować za tegoroczne plony.

Informujemy, Archidiecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się w Markowej w niedziele 25 sierpnia.

Dziś w naszej parafii posługę kapłańską kończy Ksiądz Adam Ryba, który mocą decyzji Pasterza Archidiecezji, został mianowany proboszczem w Rzepedzi.

Ks. Adamowi z serca dziękujemy za sumienną, gorliwą, trzyletnią pracę w naszej parafii. Osobę nowego rzepeckiego proboszcza polecamy szczególnej opiece Matki Najświętszej.

Pod Twoją obronę…

14 sierpnia 2019|