SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 lipca 2019

 1. Dziś po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.
  Wypadki komunikacyjne stają się chorobą naszej cywilizacji, jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi. Z badań wynika, że bardzo dużo kierowców prowadzi po alkoholu i tylko szokujące komunikaty i zdjęcia, mogą ich otrzeźwić. Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków.
 2. Za kilka dni rozpoczniemy miesiąc sierpień. Bardzo prosimy, aby z miłości do Boga, Matki Najświętszej, Ojczyzny i uzależnionych od alkoholu, podjąć abstynencję do napojów alkoholowych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 16.30 indywidualna Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a o 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Z racji pierwszego piątku spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W I piątek dodatkowa msza św. o godz. 16.45.
 5. W sobotę nabożeństwo fatimskie; o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, procesja różańcowa zakończona apelem. Odpowiedzmy na apel Matki Bożej licznym udziałem.
 6. W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Prasa katolicka czeka. Zapraszamy do lektury Niedzieli i Gościa.
 8. W tym tygodniu zmarł: Stanisław Kłonicki. Wieczny odpoczynek….
 9. Słowo Życia:  „Naród, który walczy o najszlachetniejsze ideały, musi być trzeźwy!” (Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński).

 

27 lipca 2019|