SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 lipca 2019  

 1.  Dziś rozpoczyna się ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa, który będziemy przeżywać pod hasłem: Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.
  Wypadki komunikacyjne stają się chorobą naszej cywilizacji, jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi. Z badań wynika, że bardzo dużo kierowców prowadzi po alkoholu i tylko szokujące komunikaty i zdjęcia mogą ich otrzeźwić. Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków.
 2. Jutro o 7.30 Msza św. w intencji Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, z racji święta patronalnego.
 3. W tym tygodniu patronować nam będą; jutro św. Maria Magdalena, we wtorek św. Brygida – patronka Europy, w środę św. Kinga, w czwartek św. Jakub Apostoł i św. Krzysztof – patron kierowców, w piątek św. Anna i św. Joachim – rodzice Najświętszej Maryi Panny.
 4. W czwartek 25 lipca o godz. 17.30 odbędą się warsztaty na temat uzależnień w sali domu parafialnego.
 5. Zapraszamy w czwartki o 17.30 na nieustanną nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, a w soboty o 8.00 na różaniec w intencji Ojczyzny.
 6. Zarząd Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łańcucie składa podziękowanie za ofiary złożone na rzecz kuchni. Bóg zapłać.
 7. Tygodnik Niedziela publikuje wywiad z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abpem St. Gądeckim w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce. W wywiadzie Abp podkreśla, że nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu i depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka. Ponadto warto przeczytać o tajemnicy szczęścia.
 8. W tym tygodniu zmarli: Elżbieta Zybura i Marcin Baran. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 9. Słowo Życia: Ten będzie przebywał przybytku Pana, kto oddaje cześć Bogu, postępuje nienagannie, działa sprawiedliwie, mówi prawdę i oszczerstw nie głosi, lecz czyni dobro bliźniemu. (por. Ps 15).

 

21 lipca 2019|