XV Niedziela zwykła – 14 lipca 2019r.

  1. Przez nowennę, przygotowujemy się do odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziś nowenna o 17.30. Jutro wigilia uroczystości Matki Bożej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę za zmarłych na łańcuckim cmentarzu o 19.30. Spowiedź przed odpustem w poniedziałek od 17.00. Do odpustu przygotowuje nas ks. Wiesław Szczygieł diecezjalny moderator Straży N.S.P.J.
  2. We wtorek uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 11.00 – suma pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala i 18.00. Uroczystość odpustowa będzie okazją, aby podziękować Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za opiekę nad naszą parafią, która w tym roku obchodzi 670 lat swego istnienia, podobnie jak miasto. Po każdej Mszy św. wyśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy, odnowimy akt poświęcenia Matce Bożej oraz będzie możliwość przyjąć szkaplerz.
  3. W dniu opustu o 19.00 zapraszamy na koncert dziękczynny w wykonaniu pedagogów Międzynarodowych Łańcuckich Kursów Muzycznych: prof. Fulvio Leofredi z Rzymu – skrzypce, i prof. Andrzej Chorosiński z Warszawy – organy.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na renowację grobowca księży na naszym cmentarzu.
  5. Towarzystwo brata Alberta kwestuje dziś przy kościele na rzecz kuchni dla bezdomnych. Niech Pan stokrotnie wynagrodzi tych, którzy okazują miłosierdzie potrzebującym.
  6. Wakacje sprzyjają dobrej lekturze; zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa oraz Dobrych Nowin, których gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach. W Niedzieli warto zwróć uwagę na główny temat numeru: nasze dziecko nie chce chodzić do kościoła oraz o odkryciu szaty Maryi jaką jest szkaplerz. O szkaplerzu pisze też Gość. Zachęcamy do lektury.
  7. Słowo Życia: Będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą duszą, całą mocą i całym umysłem, a swego bliźniego jak siebie samego (…) To czyń, a będziesz żył (Łk 10,26-27).
13 lipca 2019|