UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16 czerwca 2019

 1. Dziś w naszej parafii gościmy Ks. Romana Łobazę dawnego wikariusza, a obecnie proboszcza w Bezmiechowej k. Leska, który przybył wraz z parafianami, aby nas prosić o pomoc w budowie parafialnej świątyni.  Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowania, Bóg zapłać. Ks. Romanowi dziękujemy za dar Słowa Bożego i życzymy błogosławieństwa Bożego w doprowadzeniu budowy do końca.
 2. Jutro wspomnienie św. Brata Alberta. Zarząd Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, zaprasza członków Koła na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w kuchni albertyńskiej przy ul. Ottona z Pilczy.
 3. W poniedziałek o 16.45 zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W środę zakończenie roku szkolnego; o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna dla młodzieży szkół średnich i zawodowych, o 9.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1, a o 10.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 aby podziękować Bogu za rok edukacji i wychowania.W
 2. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00 i 18.00.  Po Mszy św. o godz. 9.30 rozpocznie się procesja eucharystyczna. Trasa procesji: Rynek, Plac Sobieskiego, ul. Królowej Elżbiety, Rynek i zakończenie na ul. Dominikańskiej. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie wszystkie wspólnoty i grupy żywego Kościoła oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy, by na trasie procesji nie parkować samochodów.  Pierwszy ołtarz będzie przy ołtarzu polowym; o jego przygotowanie prosimy Straż Najśw. Serca Pana Jezusa i Apostolat modlitwy za kapłanów; drugi ( na placu Sobieskiego) – Akcję Katolicką i Rycerzy Kolumba; trzeci (ul. Królowej Elżbiety) – Duszpasterską Radę Parafialną, Domowy Kościół i Odnowę w Duchu Świętym; czwarty (ul. Dominikańska) –  rodziców dzieci komunijnych, młodzież z grup parafialnych i kandydatów do bierzmowania.
 3. W Boże Ciało msza św. z procesją w kościele na Kątach o godz. 18.00.
 4. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00. Próba sypania kwiatów dla dzieci we wtorek o godz. 19.00.
 5. Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00.  Podczas procesji będziemy śpiewać litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału, aby uwielbić Jezusa Chrystusa w Najśw. Sakramencie.
 6. W Boże Ciało o godz. 19.00 w parku Sybiraków os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt.: „Jednego serca, jednego ducha”. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodzież.
 7. W piątek ks. abp A. Szal udziela dyspensy od pokarmów mięsnych z racji oktawy Bożego Ciała.
 8. Czytajmy prasę katolicką, tygodniki Niedziela i Gość. W Niedzieli można przeczytać m.in. o publicznym świadectwie wiary oraz o cudach za przyczyną św. Szarbela
 9. Słowo Życia: Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy.
15 czerwca 2019|