ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 czerwca 2019

 1. Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Starostwo Powiatowe zapraszają dziś na Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się na boisku sportowym przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Rozpoczęcie o godz. 14.00 występem młodzieżowej orkiestry dętej z Tryńczy. W programie występy zespołów tanecznych, pokaz sprzętu pożarniczego, wystawy, kiermasze, atrakcje dla dzieci, pomiar ciśnienia i poziomu cukru. Zachęcamy do udziału.
 2. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 18.00 i na Kątach o 18.00. Kancelaria parafialna jutro nieczynna.
 3. Jutro o 16.45 spotkanie ministrantów, a we wtorek spotkanie wyjazdowe Akcji Katolickiej. Zbiórka o 16.00 za plebanią.
 4. We wtorek i środę rozmowy indywidualne z kandydatami do bierzmowania z klas VII. Kandydaci zgłaszają się z indeksem formacji, według porządku ustalonego przez katechetów.
 5. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci na mszy o godz.18.00.
 6. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.  
 1. W piątek o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.
 2. W sobotę pielgrzymka w różnych potrzebach do Albigowej. Wyjście o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się III diecezjalny zjazd rodzin wielodzietnych. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka. Zachęcamy do udziału.
 4. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Romana Łobazę – dawnego wikariusza a obecnego proboszcza z Bezmiechowej k. Leska, który wraz z parafianami, prosi nas o pomoc w budowie kościoła parafialnego.
 5. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne: konserwację ołtarza polowego i remont domu i otoczenia przy ul. Dominikańskiej, w którym mieszkają siostry Serafitki.
 6. Parafia 22 czerwca (w sobotę) organizuje pielgrzymkę autokarową do Strachociny, Komańczy i Dukli. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii.
 7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące grupy: I – Straż Najśw. Serca Pana Jezusa i Apostolat modlitwy za kapłanów; II – Akcję Katolicką i Rycerzy Kolumba; III – Duszpasterską Radę Parafialną, Domowy Kościół i Odnowę w Duchu Świętym; IV rodziców dzieci komunijnych, młodzież z grup parafialnych i kandydatów do bierzmowania.
 8. Sięgnijmy do prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa, aby przybliżyć sobie rozumienie roli Ducha Świętego w Kościele. Do Gościa jest dołączona płyta CD z papieskimi homiliami z pielgrzymki do Ojczyzny z roku 1979.
 9. W tym tygodniu zmarli: Jan Łabeński i Tomasz Mroczka. Dobry Jezu …
 10. Słowo Życia: Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych, obmyj co nieświęte, oschłym wlej zachętę, ulecz serca ranę. Przyjdź Duchu Święty i prowadź.

 

8 czerwca 2019|