WNIEBOWSTĄPIENIE  – 2 Czerwca 2019

  1. Decyzją Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala, we wszystkich parafiach Archidiecezji, dziś po głównej Mszy św. ma odbyć się modlitwa; o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, o nowe powołania kapłańskie i  zakonne, jak również wynagradzająca za popełnione grzechy, oraz zawierzająca Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy. Modlitwa ta winna być połączona z procesją eucharystyczną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele, modlitwa w intencjach wskazanych przez Pasterza Archidiecezji, odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00.
  2. Dziś o godz. 17.00; nowenna do Ducha Świętego, litania do N.S.P.J., różaniec i zmiana tajemnic. Przez cały czerwiec czcić będziemy Najświętsze Serce Pana Jezusa śpiewając litanię o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 17.30 Godzina Święta Straży N.S.P.J. i spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. W piątek do południa odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00.
  4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne o dary Ducha Świętego, zakończone Eucharystią. Zapraszamy na modlitwę wszystkich, którym zależy na obecności Ducha Świętego w życiu oraz wspólnoty żywego Kościoła działające przy parafii.
  5. Ministrantom przypominamy o zbiórce w poniedziałek o godz. 16.45.
  6. W czwartek 6 czerwca o godz. 17.30 odbędą się warsztaty trzeźwościowe. Zachęcamy do udziału w warsztatach wszystkich borykających się z alkoholizmem.
  7. Za tydzień zapraszamy na Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego.
  8. Prasa katolicka; Niedziela i Gość przypominają pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Ojczyzny sprzed 40 lat i ukazują, jak ona wpłynęła na zmianę Polski. Prosimy skorzystać też z kolejnego numeru Dobrych Nowin.
  9. Zapraszamy wszystkich, szczególnie ludzi młodych, na 39 Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 6 do 15 lipca br. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii po każdej Mszy św. oraz telefonicznie pod numerem 509 799 932. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 130 zł. Druga i kolejna osoba z rodziny płaci 70 zł. Wszelkich informacji udziela przewodnik grupy ks. Wiktor Florek z łańcuckiej Fary. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godz. 17.00 w kościele farnym w Łańcucie. Podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, uczestnicy będą się modlić w intencjach, które w formie pisemnej można składać do zakrystii. Formularze wraz z objaśnieniem będą wyłożone na ołtarzach bocznych w kościele. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. We wszystkich tych intencjach, każdego dnia podczas trwania pielgrzymki, będzie sprawowana Msza św.
  10. Słowo Życia: Naszym powołaniem jest niebo. Tam czeka na nas Bóg. Być z Nim to sedno naszej nadziei.
1 czerwca 2019|