SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY  – 26 maja 2019

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. prałata Józefa Bara z Przemyśla, wraz z lazarystami, czyli członkami Rycerskiego Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy. Księdzu Oficjami Sądu Metropolitalnego jesteśmy wdzięczni za posługę Słowa i organizowanie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „BETANIA” im. św. Łazarza w Przemyślu, które prosimy wesprzeć ofiarą składaną przy kościele. Niech Chrystus błogosławi ofiarodawcom.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W tej intencji, będziemy się modlić szczególnie podczas nabożeństw majowych.
 3. Jutro wieczorem Msza św. i nabożeństwo uwielbienia i uzdrowienia.
 4. W tym tygodniu odbywać się będą spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania. We wtorek o 18.00 zapraszamy kandydatów z klas VI, a w czwartek z klas VII.
 5. W środę o godz. 19.00 nabożeństwo majowe na os. Wyszyńskiego, połączone z poświęceniem niepublicznego przedszkola „Ence pence” im. Jana Pawła II. Dyrekcja przedszkola i właściciele zapraszają od godz. 16.00 dzieci i dorosłych na animacje, zabawy i grilla.
 6. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, święto Nawiedzenia NMP i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Najświętszego Serca śpiewać będziemy codziennie o godz. 17.30.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. i różaniec fatimski z procesją ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Zapraszamy do licznego udziału także dzieci z racji Dnia Dziecka.
 9. Akcja Katolicka zaprasza parafian na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8 czerwca (w sobotę). Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, różaniec i zmiana tajemnic.
 11. Czytasz i więcej wiesz. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa.
 12. Dziś dzień Matki. Wszystkim mamom, życzymy dobrego zdrowia, wdzięcznych i kochających dzieci, które swą miłość wyrażają przez modlitwą, posłuszeństwo i dar czasu. Niech Matka Słowa Bożego wyprasza wszystkim matkom łaski potrzebne do realizacji macierzyńskiego powołania.
 13. W ostatnich dniach w naszej parafii zmarli Piotr Baran, Piotr Piotrowski, Wacław Gut, Łukasz Olbrycht. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 14. Słowo Życia: Miłować Jezusa to zachowywać Jego naukę i żyć Ewangelią na co dzień.
25 maja 2019|