PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY  -19 maja 2019

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwie wszystkich polecamy dzieci i ich rodziny, aby w nich była pielęgnowana miłość do Chrystusa w codziennej modlitwie, niedzielnej eucharystii, częstej spowiedzi i życiu według Bożych przykazań. Najbliższy tydzień będzie dla dzieci i ich rodziców tzw. białym tygodniem, a strój pierwszokomunijny niech zaprasza wszystkich do czystości serca.
  2. Ukazał się najnowszy numer naszego pisma Gaude Mater, które motywuje nas do czytania Pisma Świętego i kierowania się Słowem Bożym w życiu, czego wzór mamy w Matce Słowa Bożego. Zapraszamy do lektury. Warto sięgnąć po tygodniki: Niedziela i Gość, które szukają odpowiedzi na pytanie: po co Bogu człowiek?
  3. Jutro zbiórka ministrantów o 16.45.
  4. W czwartek Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty na temat uzależnień, które odbędą się w sali domu parafialnego o godz. 17.30.
  5. W piątek będzie można skorzystać z darmowych porad prawnych, dotyczących stwierdzenia nieważności małżeństwa. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii parafialnej od 16.00 do 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. prałata Józefa Bara z Przemyśla, który wraz z członkami Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy, czyli lazarystami, będą kwestować na Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „BETANIA” im. św. Łazarza w Przemyślu. Więcej na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze Gaude Mater.
  7. Również za tydzień w Cierpiszu odbędzie się przegląd pieśni Maryjnej Cześć Maryi. Rozpoczęcie o godz. 15.00.
  8. W ostatnich dniach w naszej parafii zmarł Jan Daszkiewicz. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.
  9. Słowo Życia: Przynośmy chwałę Bogu, przez posłuszeństwo Jezusowi Chrystusowi.
18 maja 2019|