CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY  -12 maja 2019

  1. W naszej parafii gościmy ks. Jakuba Kruczka, któremu dziękujemy za posługę słowa i promocję modlitwy za dusze zagrożone potępieniem.
  2. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami bolesnych dla wiernych, aktów profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, poprzez  domalowanie elementów, które nie są wpisane w oryginalny wizerunek oraz ideologiczne jego wykorzystywanie. W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami chcemy jako parafia podjąć  modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację. Uczynimy to dziś poprzez śpiew Święty Boże i przez cały tydzień poprzez nabożeństwa majowe. Przez tę modlitwę chcemy wyrazić nasz ból i smutek wobec znieważania najświętszej dla nas wartości, jaką jest obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Podejmujemy tę modlitwę w duchu prośby wyrażonej przez Episkopat Polski. Od Matki Najświętszej, doznawaliśmy opieki, na przestrzeni dziejów Ojczyzny. Ona jest  Matką Boga i Matką naszą i Królową Polski. Jako jej dzieci nie możemy być obojętni, kiedy poniżany jest Jej wizerunek i używany instrumentalnie.
  3. Dziś w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza wierni modlą się w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy o tej intencji w naszej prywatnej modlitwie.
  4. W naszej parafii dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę swojej I Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby pogłębiała się w nich przyjaźń  z Jezusem obecnym w Eucharystii.
  5. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 Pierwsza Komunia święta, dzieci klas trzecich.  W sobotę o godz. 15.15 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00 przygotowanie uroczystości komunijnej dla dzieci.
  6. W tym tygodniu patronować nam będą: we wtorek św. Maciej Apostoł, a w czwartek św. Andrzej Bobola – patron Polski.
  7.  Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 16.45, a w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
  8. W środę o godz. 19.00 śpiewać będziemy litanię ku czci Matki Bożej przy ul. Kraszewskiego.
  9. Prosimy czytać prasę katolicką. Tygodniki Niedziela i Gość zapraszają. Dbajmy o swój duchowy rozwój, bo inaczej opanuje nas pogaństwo.
  10. Słowo Życia: Kto należy do Chrystusa, słucha Jego głosu i idzie za Nim.
11 maja 2019|