DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 kwietnia 2019

 1. Caritas obchodzi dziś swe patronalne święto, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami przebaczać. Dziś w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, najlepiej wobec Najświętszego Sakramentu, bowiem możemy wówczas zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś przy kościele są zbierane ofiary na potrzeby Caritas. Skarbonki wielkopostne Caritas można składać dziś i w tygodniu miłosierdzia w zakrystii.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia i uzdrowienia, ze szczególną modlitwą w intencji maturzystów.
 4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia.
 5. W środę o 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa majowe, a o 19.00 majówka przy szpitalu.
 6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Ojczyzny i Archidiecezji Przemyskiej. Porządek mszy niedzielny. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 17.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów, a w piątek Straży Serca Bożego. W sobotę do południa odwiedzimy chorych.
 8. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem majowym, następnie Msza św. i różaniec fatimski z procesją. Maryja powiedziała w Fatimie, że grzechy ludzi ranią Jej Niepokalane Serce i prosiła o zadośćuczynienie przez odprawienie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. „Przychodzę prosić o zadośćuczynienie poprzez: Komunię świętą wynagradzającą, część różańca, spowiedź świętą, towarzyszenie mi przez 15 minut w rozważaniu tajemnic różańca. Jeśli to uczynicie, zbawi się wiele dusz. A tym, którzy przyjmą to nabożeństwo  obiecuję zbawienie i przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia”. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału.
 9. W sobotę rozpoczęcie Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych: o 10.50 róż dziecięcych, a o 17.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic róż dorosłych.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.
 12. W ostatnich dniach zmarli: Helena Sowa, Janusz Choma, Władysław Lęcznar i Marta Majewska – Winsch. Dobry Jezu, a nasz Panie (…).
 13. Słowo Życia: Pan Jezus do św. Faustyny powiedział: Odmawiaj nieustannie koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Pragnę, aby świat cały poznał miłosierdzie moje… (Dz. Św. Faustyny).
27 kwietnia 2019|