NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia 2019

  1.  Przeżywamy Zmartwychwstanie Pańskie, największą uroczystość w roku, która rozpoczyna czas wielkanocny. Osiem pierwszych dni tego okresu stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się ją jako jedną uroczystość. Dziś Msze Święte o godz. 9.30, 11.00 i 13.00.
  2. Jutro – poniedziałek wielkanocny, Msze Święte jak w niedzielę. Dziś i jutro nie ma Mszy wieczornej o 18.00.
  3. Do Uroczystości Bożego Miłosierdzia, którą świętować będziemy za tydzień, przygotowujemy się przez nowennę. Nowenna dziś i jutro po Mszy o godz. 13.00, a w pozostałe dni po eucharystii wieczornej.
  4. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania 7 maja, ma spotkanie przygotowujące we wtorek o godz. 14.00. Obecność obowiązkowa.
  6. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W czwartek 25 kwietnia o 17.30, odbędą się warsztaty trzeźwościowe w domu parafialnym przy kościele.
  8. W najbliższy piątek o 18.30 odbędzie się prelekcja profesora Pawła Skrzydlewskiego na temat: Zagrożenia rodziny ze strony karty LGBT. Spotkanie odbędzie się w domu Caritas za plebanią. Zapraszamy szczególnie nauczycieli i rodziców, którym leży na sercu dobro młodego pokolenia i jego wychowanie. Więcej na ten temat można przeczytać w ostatnim numerze Gaude Mater.
  9. Zachęcamy do czytania świątecznych wydań Niedzieli i Gościa.
  10. Za tydzień msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców o godz. 16.00.
  11. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: Jan Gargała i Stefania Stępień. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  12. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy aby prawda, że Jezus żyje, ożywiała Waszą codzienność, czyniła dobrym i pięknem każde słowo i czyn, każdy wysiłek i pragnienie, mobilizowała do gorliwości w modlitwie i odważnego przyznawania się do Jezusa Chrystusa. Niech dodaje sił i mocy w codziennym trudzie. Niech Pan, który pokonał śmierć, pełen Mocy – wesprze każdą niemoc, pełen Pokoju – usunie niepokój, pełen Nadziei – wypełni radością, bo do Niego należy czas i wieczność. Jemu chwała i panowanie na wieki wieków. Amen.
20 kwietnia 2019|