PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 kwietnia 2019r.

 1. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, w kościołach zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej w piątki i w niedziele w gorzkich żalach. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tym roku, jeszcze w nich nie uczestniczyli.
 2. Dziś w duchu wielkopostnej solidarności chcemy wesprzeć działalność charytatywną „Caritas”. Świetlica Socjoterapeutyczna, działająca przy naszej parafii, przygotowała kiermasz wielkanocny; natomiast Akcja Katolicka rozprowadza, przy kościele, Caritasowe baranki wielkanocne i paschaliki. To kolejna okazja świadczenia wielkopostnej jałmużny. Za dar serca składamy Bóg zapłać.
 3. Dziś po Gorzkich żalach spotkanie Straży grobowej.
 4. Koło misyjne przygotowało palmy, które będzie można nabyć przy naszym kościele. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami na mszy św. o godz. 11.00.
 6. W piątek rozpoczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli, które potrwa do Niedzieli Palmowej. Z naszej parafii z młodzieżą wyjeżdża Ks. Wiktor wraz z Siostrami.
 7. W najbliższą sobotę i niedzielę w Maneżu odbędzie się Łańcucki Kiermasz Wielkanocny. W niedzielę palmową o godz. 13.00 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.
 8. W miesiącu kwietniu Konferencja dla narzeczonych odbędzie się za tydzień w drugą niedzielę 14.04.
 9. Dnia 27 kwietnia w sobotę odbędą się warsztaty dla Ojców prowadzone przez znana inicjatywę Tato.net. Wszystkie szczegóły na plakatach
 10. Czytajmy systematycznie prasę katolicką; Niedzielę i Gościa. Dziś dodatkowo możemy skorzystać z miesięcznika Dobre Nowiny.
 11. W tym tygodniu zmarli: Antoni Kapuściński, Janina Dubiel, Józefa(f) Błacha. Wieczny odpoczynek
 12. Słowo Życia: Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny.
6 kwietnia 2019|