CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019r.

 1. Przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne, czas przywracania Chrystusowi Panu należnego miejsca w naszym życiu, czas pojednania w rodzinach, sąsiedztwie i miejscach pracy. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale i Dróżki do Matki Bożej Bolesnej.  Jutro Msze święte rekolekcyjne o 7.30 i 18.00, a na Kątach o 17.00.
 2. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 16.45, a spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Eucharystii.
 3. W środę, czwartek i piątek rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Otoczmy młodych modlitwą.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej i Msza św., po niej spotkanie Apostolstwa Modlitwy za Kapłanów.
 5. W I piątek, pamiętajmy o Drodze Krzyżowej. Do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Straży N.S.P.J.
 6. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej, wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy.
 7. W sobotę o godz. 6.00 wyjazd na Drogę Krzyżową w Bieszczady z dworca PKS przy ul. Kościuszki.
 8. Za tydzień przy kościele będą rozprowadzane Caritasowe baranki wielkanocne i paschaliki.
 9. W przyszłą niedzielę, po Gorzkich Żalach, zmiana tajemnic różańcowych, a przed Mszą o godz. 11.00 róż dziecięcych i młodzieżowych.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa. Do Niedzieli jest dołączony dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie.
 11. Fundacja Votum kwestująca w ubiegłą niedzielę, przy naszym kościele, na rzecz chorego Kamila, dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i okazane serce. Zebrano 8500 zł i 97 gr. Bóg zapłać.
 12. W tym tygodniu w naszej parafii zmarł Tadeusz Orzechowski i dwie osoby zginęły tragicznie w pożarze domu przy ul. Cetnarskiego. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 13. Słowo Życia: W imię Chrystusa prosimy, pojednajcie się z Bogiem.
30 marca 2019|