TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2019r.

 1. Czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy dziś o 16.30 na rozważanie Jej boleści, a wszystkich o 17.00 na Gorzkie Żale.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia, a zarazem Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia nowenny w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchowej adopcji i udział we Mszy św. o godz. 18.00. Formularze duchowej adopcji są wyłożone przy ołtarzu św. Sebastiana.
 3. Również jutro po mszy wieczornej nabożeństwo uwielbienia i uzdrowienia.
 4. Z okazji Dnia Świętości Życia, w poniedziałek i we wtorek, będą zbierane środki czystości (mydełka Bobas), pieluszki 4 i 5, pampersy, oraz mleko Bebiko i inna żywność dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu. Kosze na te artykuły będą wystawione w tyle kościoła, w nawie głównej.
 5. Ministrantom przypominamy, że w każdy poniedziałek o 16.45 odbywa się zbiórka.
 6. W tym tygodniu od poniedziałku do środy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, mają rekolekcje wielkopostne. Apelujemy do rodziców i nauczycieli, aby motywowali swoje dzieci i uczniów do uczestnictwa w rekolekcjach.
 7. W najbliższy piątek o godz. 18.00 rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rozpoczęcie na Kątach o godz. 17.00. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. W związku z tym, Droga Krzyżowa w kościele, będzie tylko rano o 8.00. W sobotę o 7.30 zapraszamy na rekolekcyjną katechezę osoby starsze i chore, a wieczorem o 18.00 wszystkich parafian. Każdy dzień rekolekcji podsumujemy, wspólną modlitwą w rodzinach. Przypominamy, że katolik jest zobowiązany do odprawienia rekolekcji, które są czasem wyciszenia, modlitwy i refleksji nad życiem w oparciu o Słowo Boże. Program rekolekcji jest zamieszczony w Gaude Mater, wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii lancut.przemyska.pl. Prosimy o modlitwę i ofiarowanie swego cierpienia w intencji rekolekcji.
 8. W czwartek o 17.30 warsztaty na temat uzależnień.
 9. Czytajmy prasę katolicką. Zarówno Niedziela jak i Gość dużo miejsca poświęcają poczętemu życiu i zachęcają do duchowej adopcji dziecka zagrożonego aborcją. Ponadto Gość zamieszcza pomoc w przygotowaniu do spowiedzi.
 10. Bardzo prosimy otoczyć modlitwą młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania 7 maja. Do modlitwy zachęcamy rodziny bierzmowanych i wszystkich parafian. Akcja Katolicka przygotowała adopcję modlitewną w intencji młodych. Na ołtarzach bocznych znajdują się koszyki z imionami młodych, prosimy wylosować jedną osobę i modlić się za nią przez miesiąc, aby wzrastała w miłości do Chrystusa i Kościoła.
 11. Dziś przy naszym kościele kwestuje Fundacja Votum na rzecz Kamila, który uległ wypadkowi. Więcej na ten temat pisaliśmy w ostatnim numerze Gaude Mater. Prosimy o dar serca dla Kamila. Bóg zapłać.
 12. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: Stefania Tejchman, Irena Sinica, Zofia Leja, Józef Dziura i Maria Makarska. Wieczne odpoczywanie …
 13. Słowo Życia: Panie, jeszcze nas pozostaw, bo chcemy przynieść owoc nawrócenia.
23 marca 2019|