DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2019r.

 1. W naszej parafii gościmy pana Macieja Karwackiego, który wygłosił konferencję pt.: Grzechy przeciw ufności. Dziękujemy Bogu, że w Kościele, są tacy ludzie jak nasz Gość. Konferencja Pana Macieja zapowiada rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii rozpoczną się 29 marca i potrwają do 1 kwietnia. Przypominamy, że każdy katolik w Wielkim Poście powinien je odprawić. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rezerwację czasu, aby pozwolić Chrystusowi mówić do naszych serc. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w Gaude Mater.
 2. W drugą niedzielę Wielkiego Postu naszymi modlitwami, postem i ofiarami wspieramy polskich misjonarzy, którzy głosząc Ewangelię, często cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia. Akcji Katolickiej i Kołu Misyjnemu dziękujemy za zorganizowanie zbiórki przy naszym kościele na rzecz misji.
 3. W Wielkim Poście należy troszczyć się o dzieła miłosierdzia, bowiem uczynki miłosierdzia, zakrywają wiele grzechów i otwierają bramy nieba. Zadbajmy o Skarbonki Miłosierdzia Caritas w których zbierajmy wielkopostną jałmużnę (to co zaoszczędzimy przez post). Skarbonki prosimy zabrać z bocznych ołtarzy.
 4. Dziś o 16.30 zapraszamy na Dróżki do Matki Bożej a o 17.00 na Gorzkie Żale. W piątki starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej
 5. Jutro o 16.45 spotkanie ministrantów.
 6. We wtorek uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa.
 8. 6 kwietnia z naszej parafii jest organizowany wyjazd w Bieszczady, na drogę krzyżową. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakatach.
 9. Pomagamy misją, zbierając makulaturę. Przypominamy, że specjalny kontener na makulaturę znajduje się przy budynku Caritas za plebanią. Prosimy nie wrzucać do niego worków ze śmieciami.
 10. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie serdecznie zaprasza na Dni Otwarte. 19 marca o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i dzieci sześcioletnich – kandydatów do klasy I, natomiast 21 marca – spotkanie dla Rodziców i kandydatów do klasy IV i VII. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
 11. Słowo Życia: Posłuszeństwo Jezusowi Chrystusowi, prowadzi do nawrócenia tzn. do przemiany myślenia i postępowania. A Ci, co się przemieniają, stają się sobą.
18 marca 2019|