PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 Marca 2019r.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i przemiany własnego życia. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali i nowennę do św. Józefa.
 2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz.16.30, młodzież o 20.00, dorosłych o godz. 8.00; 15.15; 17.30.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do regularnego czytania prasy katolickiej. Ukazał się również nasz miesięcznik Gaude Mater, poświęcony sakramentowi pokuty.
 4. W tym tygodniu od środy do piątku odbywać się będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.
 5. Młodzież klas III gimnazjum i klas VIII S.P. z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 7 maja. W związku z tym w poniedziałek i wtorek od 14.00 odbędzie się rozmowa indywidualna z kandydatami. W poniedziałek zapraszamy kandydatów z klas VIII a we wtorek z klas gimnazjalnych, według porządku ustalonego przez katechetów.
 6. W środę spotkanie Akcji Katolickiej a w piątek Rycerzy Kolumba.
 7. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie zaprasza dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej oraz ich rodziców na Dzień Otwarty Szkoły. Spotkanie odbędzie się we czwartek, 14 marca 2019 r. o godzinie 17.00 w budynku szkoły przy ulicy Kościuszki 17.
 8. Jak co roku, w II niedzielę Wielkiego Postu chcemy pamiętać o misjach i wspierać polskich misjonarzy ofiarując im dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego poprzez ofiary składane do puszek przy kościołach.
 9. Również za tydzień w naszej parafii będziemy gościć pana Macieja Karwackiego z konferencją na temat grzechów przeciw ufności.
 10. Niech Pan Jezus błogosławi tym, którzy troszczą się o Jego Kościół. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, przeznaczone na cele parafialne.
 11. W tym tygodniu zmarł Piotr Wlaź. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 12. Słowo Życia: Jeżeli w sercu swoim uwierzysz, że Jezus żyje i ustami wyznasz, że On jest Bogiem, osiągniesz zbawienie (por. Rz 10,9).
9 marca 2019|