ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 marca 2019r.

 1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Słowo Boże głosi prof. dr hab. Stanisław Haręzga. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu a o 17.00 nabożeństwo biblijne i zmiana tajemnic.
 2. Jutro i we wtorek uroczyste Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 oraz całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu do indywidualnej adoracji. Adoracja wspólna od 17.00. W poniedziałek o 17.30 modlitwie przewodniczyć będą rodzice dzieci komunijnych a we wtorek kandydaci do bierzmowania. Każdy z nas powinien znaleźć czas na indywidualną modlitwę i wyciszenie przed Najśw. Sakramentem, a szczególnie dzieci, młodzież (kandydaci do bierzmowania), rodzice i starsi. Niech nie będzie nikogo, komu zabrakłoby miłości, aby uwielbić Jezusa eucharystycznego. We wtorek od 17.00 możliwość spowiedzi.
 3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 0, 7.30, 9.00,15.15, 18.00 i na Kątach o 18.00.
 4. W Popielec obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta, pozostałe ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęca się do włączenia w akt pokutny. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje w każdy piątek, każdego kto ukończył 14 lat życia.
 5. W Środę Popielcową z racji postu złóżmy na tacę jałmużnę dla potrzebujących. Pamiętajmy, że jałmużna, jak uczy Pismo święte, zakrywa wiele grzechów. Przypominamy, że Wielki Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek, powstrzymajmy się także od napojów alkoholowych.
 6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, 15.15, 16.30 (dzieci),17.30 i 20.00 (młodzież). W niedziele wielkopostne o 16.30 zapraszamy na dróżki do Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na Gorzkie Żale. Zachęcamy do gorliwego i licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 7. W najbliższy piątek – 8 marca, dzień szczególnej wdzięczności i modlitwy w intencji kobiet.
 8. Czytasz i więcej wiesz. Sięgnijmy po Niedzielę i Gościa. Ukazał się marcowy numer Dobre Nowiny. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 9. W najbliższą niedzielę taca na cele parafialne; na konserwacje ołtarza polowego przy naszym kościele i odnowienie elewacji domu katechetycznego.
 10. Fundacja Pro Spe i Caritas Archidiecezji Przemyskiej, zwracają się z prośbą o przekazanie 1 % podatku dochodowego na rzecz potrzebujących. Ulotki z numerem KRS są na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za pomoc.
 11. W tym tygodniu zmarli: Leszek Wojnar i Danuta Machowska. Dobry Jezu a nasz Panie …
 12. Słowo Życia: Trzymajmy się mocno Słowa Życia.
2 marca 2019|