TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 stycznia 2019r.

 1. Jutro o 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia.
 2. W czwartek o 17.30 Stowarzyszenie Trzeźwościowe Krokus zaprasza na warsztaty na temat uzależnień. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.
 3. Również w czwartek o 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a wieczorem po Mszy św. spotkanie Straży N.S.P.J.
 6. W I sobotę po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec.
 7. W sobotę 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji, świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15, 18.00 i w kościele filialnym na Kątach o 18.00. Tego dnia na liturgię przynosimy świece, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały o Jezusie Chrystusie – Światłości Świata.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00nabożeństwo biblijne i zmiana tajemnic różańcowych. Z tej racji zapraszamy do udziału wszystkie grupy parafialne, róże różańcowe, kandydatów do bierzmowania i osoby kochające Pismo Święte.
 9. Za tydzień w niedzielę na Mszach świętych zostaną pobłogosławione jabłka z racji św. Błażeja patrona od chorób gardła.
 10. Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas w Łańcucie, zaprasza dzieci i młodzież podczas ferii zimowych. Zapisy do końca stycznia. Informuje także, że w placówce są prowadzone bezpłatne zajęcia z języka angielskiego i matematyki oraz kółko teatralne.
 11. Warto czytać prasę katolicką Niedzielę i Gościa, które poruszają bieżące zagadnienia eklezjalne i społeczne. Dużo miejsca poświęcają ŚDM w Panamie. Ponadto Gość zawiera bezpłatny dodatek film na DVD Bóg nie umarł 2.
 12. W tym tygodniu zmarli: Andrzej Szybist, Stanisław Rokosz i Zofia Rycek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 13. Słowo Życia: W Słowie Bożym tkwi wielka moc i siła, rodzi wiarę, jest światłem na drodze życia, podporą i źródłem życia duchowego (por. KO 21).
26 stycznia 2019|