CHRZEST PAŃSKI  – 13 stycznia 2019r.

 1. W naszej parafii gościmy przedstawicieli wydawnictwa Świętego Pawła, którzy rozprowadzają kalendarz na rok 2019 z ewangelią na każdy dzień.
 2. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z polską tradycją kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego.
 3. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej, według porządku zamieszczonego w Gaude Mater i na stronie internetowej parafii lancut.przemyska.pl.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Orszak Trzech Króli w naszym Mieście i wzięli udział w tym wydarzeniu wiary.
 5. W środę spotkanie Akcji Katolickiej a w piątek Rycerzy Kolumba.
 6. W sobotę pielgrzymka w różnych potrzebach, tym razem do Kosiny. Wyjście o godz. 8.00.
 7. Za tydzień o 15.30 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 8. W przyszłą niedzielę w kościele filialnym na Kątach Msza św. ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 9. W związku z tym, ze wiele osób pyta o możliwość oglądnięcia jasełek „Emmanuel – Bóg z nami”, informujemy, że będą powtórzone w niedzielę 20 stycznia o godz. 15.00 w MDK. Wcześniej należy odebrać miejscówki w MDK lub w kancelarii parafialnej.
 10. Również w przyszłą niedzielę, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej i Chóru łańcuckiej Fary o 16.30 w naszym kościele.
 11. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać artykuł: Święta od codzienności św. Joannie Beretta Molla, Polacy jesteście przyszłością świata, wywiad przeprowadzony z dr Robertem Walley i wiele innych. Gość odpowiada na pytanie, dlaczego chrzest jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem. Życzymy owocnej lektury.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.
 13. W tym tygodniu zmarli Kazimierz Barnat i Adam Michna. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
 14. Słowo Życia: Chrześcijanin wyrzeka się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyje na tym świecie. (por. Tt 2,11n.).
12 stycznia 2019|