OBJAWIENIE PAŃSKIE – 6 stycznia 2019r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego i poświęcamy kadzidło i kredę, którą zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Napis C+ M + B 2018 oznacza także prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Pamiętajmy, że wiara nasza umacnia się gdy jest wyznawana, a Pan niech błogosławi nasz dom.
  2. Dziś o godz. 14.00 wyrusza Trzech Króli w swoich orszakach na łańcucki Rynek, gdzie o 14.20 spotkają się a następnie oddadzą pokłon Dziecięciu Jezus i my razem z nimi, w naszym kościele. Wspólne kolędowanie poprowadzi diakonia muzyczna Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do udziału.
  3. Dziś o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na misje.
  5. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej, według porządku zamieszczonego w Gaude Mater i na stronie internetowej parafii lancut.przemyska.pl. Bardzo prosimy, o ile to jest możliwe, aby domownicy byli obecni podczas wizyty duszpasterskiej.
  6. Za tydzień będziemy gościć przedstawicieli wydawnictwa Świętego Pawła, którzy rozprowadzać będą kalendarz na rok 2019 z ewangelią na każdy dzień.
  7. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.
  8. Zapraszamy do lektury Niedzieli i Gościa.
  9. W tygodniu zmarła Bronisława Jędreasz. Dobry Jezu a nasz Panie …
  10. Słowo Życia: Ofiarujmy Panu Jezusowi każdego dnia Nowego Roku, złoto wiary, bo On jest prawdziwym Bogiem; kadzidło nadziei, że będziemy z Nim królować w niebie; oraz mirę miłości, że Go nad wszystko kochamy i dlatego żyjemy według Bożych przykazań.
5 stycznia 2019|