UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 grudnia 2018r.

 1. Dziś nasze serca kierujemy ku Świętej Rodzinie, która zawsze była otwarta na Boże Słowo i żyła nim na co dzień. Gratulujemy małżonkom, którzy odnowili dziś przysięgę małżeńską. Życzymy wzrastania we wzajemnej miłości i kontemplacji życia Świętej Rodziny.
 2. Jutro ostatni dzień roku 2018, Msza św. z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym o godz. 16.00; nie będzie Mszy o 18.00.
 3. We wtorek Nowy Rok, Uroczystość Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja; o godz. 17.00 czuwanie prowadzone przez wspólnotę intronizacyjną.
 4. W czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,w którym jest nasze zbawienie.Starajmy się w tym dniu odmówić litanię do Imienia Jezus.
 5. W środę, czwartek i sobotę dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej, według planu zamieszczonego w Gaude Mater.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, dziękczynna adoracja Najśw. Sakramentu za dar Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Po południu od 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.40 – Msza św. dla dzieci, a o 18.00 dla wszystkich z komunią wynagradzającą Najśw. Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Straży N.S.P.J.
 7. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy do MDK na jasełka „Emmanuel – Bóg z nami”, wykonaniu parafialnej grupy teatralnej. Po jasełkach parafialny opłatek.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego.Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można nabyć przy kościele. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na misje w Gabonie. Taca również na potrzeby misyjne Kościoła.
 9. W Uroczystość Objawienia o godz. 14.15 zapraszamy wszystkich parafian, z dziećmi i młodzieżą na czele, na Orszak Trzech Króli. Z naszego kościoła o 14.00 wyruszy na Rynek św. Rodzina, ze śpiewem kolęd. Na Rynku spotkają się trzy orszaki idące z łańcuckich parafii. Szczegóły znajdziemy w Gaude Mater.
 10. W przyszłą niedzielę o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W tym tygodniu zmarli: Helena Kwiatek, Stanisław Bożek i Aleksandra Teichman. Dobry Jezu …
 12. Słowo Życia: Mamy ufność w Bogu, że o co prosić będziemy, otrzymamy, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba (por. 1J 3, 21-22).
29 grudnia 2018|