TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2018r.

 1. Dziś w naszej parafii gościmy O. Zygmunta, kamilianina, który pracuje w Tbilisi w Gruzji, w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Kamilianie prowadzą tam profesjonalną działalność rehabilitacyjną. Placówkę tę wspierają woluntariusze z Polski, w tym także z naszej parafii. W ramach adwentowego daru serca prosimy o wsparcie fundacji Pro Spe, która organizuje pomoc dla Kościoła w Gruzji. Bóg zapłać! Ojcu Zygmuntowi dziękujemy za Słowo Boże i świadectwo wiary przekazane podczas homilii. Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, życzymy wielu sił i życzliwych ludzi, aby to dzieło zrodzone z miłości do najbardziej potrzebujących, rozwijało się i przynosiło jak najlepsze owoce.
 2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, dziś rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu, które są rozprowadzane wraz z kalendarzem parafialnym przy kościele i w domu parafialnym przez Rycerzy Kolumba i s. Łukaszę.
 3. Również dziś w MDK o 00 odbędzie się koncert dobroczynny i kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez Świetlicę Caritas w Łańcucie. Natomiast w Maneżu odbywa się wystawa szopek bożonarodzeniowych i kiermasz. Zachęcamy do udziału.
 4. To już ostatni tydzień adwentu, zapraszamy na roraty, aby wyrazić tęsknotę za Bogiem i gotowość na spotkanie z Nim w wieczności.
 5. W najbliższy piątek i sobotę spowiedź adwentowa w godzinach od 9 do 12.00 i od 14 do 18.00. Spowiedź na Kątach w piątek od 16.30 do 18.00.Szczegółowy plan spowiedzi znajdziemy na plakatach. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty. Można skorzystać z rachunku sumienia zamieszczonego w ostatnim numerze Gaude Mater. Apelujemy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwile.
 6. Z racji świąt, w piątek (21 XII) do południa, odwiedzimy chorych, wcześniej zgłoszonych w kancelarii parafialnej.
 7. Również w piątek o godz. 12.00, Koło Łańcuckiego Towarzystwa pomocy im. św. Brata Alberta w Łańcucie, zaprasza bezdomnych i ubogich, na wieczerzę wigilijną.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za prace wykonane przy naszym kościele. Eucharystii przewodniczył będzie Ks. abp Adam Szal.
 9. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny, do którego dołączono płytę CD z najpiękniejszymi kolędami. Ukazał się dwumiesięcznik Miłujcie się a dla dzieci Mały Gość.
 10. W minionym tygodniu zmarli: Kazimiera Krzan i Ryszard Hanus. „Wieczne odpoczywanie…”.
 11. Słowo Życia:Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność. Pan jest blisko! (Flp 4,5).
15 grudnia 2018|