DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 9 grudnia 2018r.

 

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje intronizacyjne Najśw. Serce Pana Jezusa, którym przewodniczy O. Waldemar Sojka, redemptorysta. Włączmy się wszyscy w to wydarzenie wiary, poprzez które, chcemy przywrócić Jezusowi Chrystusowi pierwsze miejsce w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Jutro przeżywać będziemy wymiar osobisty intronizacji, we wtorek rodzinny, a w środę wymiar społeczny, w którym 21 delegacji w imieniu swoich środowisk dokona intronizacji Jezusa Chrystusa. Mamy nadzieję, że w rekolekcjach wezmą udział wszyscy, dla których Pan Jezus nie jest obojętny. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w Gaude Mater.
  2. W drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się go wspierać modlitwą i ofiarą materialną, zbieraną dziś przy kościele.
  3. Dziś Akcja Katolicka rozprowadza świece wigilijne Caritas a Siostra Łukasza w domu parafialnym opłatki i parafialny kalendarz na rok 2019.
  4. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne, a konkretnie, na wkład własny przeprowadzonej już renowacji elewacji i otoczenia naszej świątyni.
  5. W piątek spotkanie Rycerzy Kolumba.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Zygmunta, kamilianina z Gruzji. O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
  7. Również za tydzień w MDK o 00 odbędzie się koncert dobroczynny, poprzedzony z kiermaszem bożonarodzeniowym przygotowanym przez Świetlicę Caritas w Łańcucie. Natomiast w sobotę i niedzielę w Maneżu odbędzie się wystawa szopek bożonarodzeniowych i kiermasz.
  8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Teresa Wojciechowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczne odpoczywanie…”.
  10. Słowo Życia: Niech troski doczesne nie przeszkadzają nam w dążeniu na spotkanie z Bogiem, lecz niech nadprzyrodzona mądrość kształtuje nasze czyny i doprowadzi nas do zjednoczenia z Chrystusem.
8 grudnia 2018|