PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU –3 grudnia 2018r.

 1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
 2. Zapraszamy wszystkich na „roraty”, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 6.00 rano. Zachęcamy do licznego udziału także dzieci. Po „roratach” dzieci, które idą do szkoły na godz. 8.00, zapraszamy na świetlicę Caritas, gdzie napiją się herbaty, zjedzą śniadanie i zostaną odprowadzone na do szkoły.
 3. Od jutra można zaopatrywać się w poświęcone opłatki i Caritasowe świece wigilijne, w kancelarii parafialnej.
 4. Przeżywamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Dziś o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nowenna.
 5. Jutro spotkanie ministrantów o 16.45.
 6. We wtorek o 16.45 adoracja Najśw. Sakramentu przygotowująca intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii. Po Mszy św.  spotkanie Grupy Biblijnej w Domu Parafialnym.
 7. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 zapraszamy na Godzinę Świętą członków Straży Honorowej N.S.P.J. Po mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów i Straży Serca Pana Jezusa.
 9. W I piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 10. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 11.00; 15.15 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Modlitwa w tej godzinie, jak zapewnia Matka Najśw., zaowocuje wieloma nawróceniami. Po Mszy o godz. 9.00 spotkanie ze świętym Mikołajem; młodzieży z KSM-u, Oazy, scholii młodzieżowej, ministrantów, lektorów, scholii dziecięcej i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na Mszy św. godz. 18.00 przyjęcie do ministrantów i podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego.
 11. W czwartek o 17.30 warsztaty na temat uzależnień, a po Mszy wieczornej spotkanie z misjonarką siostrą Elżbietą Urbańską.
 12. W najbliższy piątek zapraszamy na darmowe porady prawne dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa. Porady będą udzielane w Kancelarii Parafialnej w godz. 16-17.30.
 13. Również w piątek o 19.00 zapraszamy do domu parafialnego, małżonków którzy chcieliby podjąć formację, w ramach Ruchu Światło Życie Domowego Kościoła.
 14. W przyszłą niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Prosimy zapoznać się z programem, który jest zamieszczony w grudniowym numerze Gaude Mater oraz do zabrania z bocznych ołtarzy.
 15. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Będą też rozprowadzane świecie Caritas i opłatki.
 16. Ukazał się grudniowy numer naszego miesięcznika Gaude Mater, który dużo miejsca poświęca intronizacji. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Dulkiewicz, Antoni Kołodziej i Stanisława Kiepul. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek ..”.
 18. Słowo Życia: Czuwajcie i módlcie się, abyście mogli stanąć przed Synem Bożym, który przyjdzie, sądzić żywych i umarłych.
1 grudnia 2018|