TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA – 18 LISTOPADA 2018r.

 

 1. Nasza parafia przeżywa nawiedzenie Matki Bożej w ikonie Wspomożycielki prześladowanych chrześcijan. Potrwa do najbliższej soboty, jest okazją do modlitwy za prześladowanych wyznawców Chrystusa. A warto wiedzieć, że 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, 200 mln. jest brutalnie prześladowanych, w 166 krajach świata łamane jest prawo do wolności religijnej a 350 mln. chrześcijan jest poddawanych różnym formom dyskryminacji. Mamy nadzieję, że nawiedzenie Matki Bożej przyczyni się także do umocnienia naszej wiary, abyśmy odważnie przyznawali się do Jezusa Chrystusa.
 2. Zakorzenieniu w Jezusie Chrystusie służy także intronizacja Jego Najśw. Serca, do której się przygotowujemy. Dziś o 16.00 zapraszamy do MDK na sztukę teatralną, o życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej, apostołki intronizacji.
 3. Wszystkim, którym szczególnie zależy, aby Jezus królował w naszym życiu, zapraszamy we wtorki o 16.20 na adorację Najśw. Sakramentu. Po Mszy świętej w Domu Parafialnym spotkanie Grupy Biblijnej.
 4. W środę o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI Szk. Podst. wraz z rodzicami.
 5. W czwartek czcić będziemy św. Cecylię patronkę, organistów, chórzystów i muzyki kościelnej. Z tej racji, ponawiamy zaproszenie i apel o zgłaszanie się do Chóru parafialnego, a także do scholii młodzieżowej.
 6. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę.
 7. Czytajmy systematycznie tygodniki katolickie; Niedzielę i Gościa. Z najnowszych numerów dowiemy się, dlaczego warto czytać książki nawet najmłodszym dzieciom?
 8. W czwartek o 17.30 zapraszamy na warsztaty na temat uzależnień, do sali domu parafialnego.
 9. W piątek 23 listopada w godz. 9.00 do 17.00 w Medycznej Szkole Policealnej w Łańcucie odbędzie się dzień dawcy szpiku. Osoby chętne prosimy o zarejestrowanie się na facebooku szkoły.
 10. W tym tygodniu zmarł Czesław Praszek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 11. Słowo Życia: Kto się do Jezusa Chrystusa przyzna przed ludźmi do tego i On przyznam się przed Ojcem, który jest w niebie (por. Mt 10,32).
17 listopada 2018|