TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA – 11 LISTOPADA 2018r.

 1. Dziś święto narodowe, dzień wdzięczności Bogu za niepodległość Ojczyzny. Wieczorem o 19.00 zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wystąpią Michał i Andrzej Chorosińscy. Muzyka organowa będzie przeplatana recytacjami. Jubileusz Ojczyzny uczcijmy także przez udział w koncercie.
 2. Trwa miesiąc listopad, zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Codziennie o 17.30 odmawiamy różaniec za dusze zmarłych polecane w wypominkach.
 3. We wtorek o 16.20 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, przygotowującą intronizację Najśw. Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie biblijne.
 4. W piątek o o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.
 5. W najbliższą sobotę o 8.00, rozpocznie się pielgrzymka w różnych potrzebach. W tym miesiącu pielgrzymować będziemy do Markowej. Szczegóły są zamieszczone w Gaude Mater.
 6. W sobotę o 18.00 rozpocznie się nawiedzenie parafii przez ikonę Matki Bożej Wspomożycielki prześladowanych chrześcijan. Ikona peregrynuje po parafiach przy których są obecne Rady Rycerzy Kolumba. Zapraszamy do modlitwy w intencji wiernych, którzy cierpią dlatego, że wierzą w Chrystusa i są chrześcijanami. Ikona pozostanie w naszej parafii przez tydzień.
 7. Wspólnota dla intronizacji NSPJ z Rzeszowa, zaprasza na sztukę teatralną, o życiu Służebicy Bożej Rozalii Celakównej, w przyszłą niedziele o 16.00 do MDK w Łańcucie. Wstęp wolny.
 8. Również za tydzień o 16.00, odbędzie się Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych.
 9. Tygodniki katolickie Niedziela i Gość zwracają uwagę, że polskość w okresie niewoli przetrwała dzięki Kościołowi. Ukazał się numer listopadowy Gaude Mater. Zachęcamy do czytania, aby nie tylko więcej wiedzieć, ale przede wszystkim formować swoje sumienia.
 10. Łańcucki Zakład Komunalny, informuje, że w dniu 12 listopada wywozy odpadów komunalnych odbywać się będą zgodnie z harmonogramem. W tym dniu nieczynny będzie punkt selektywnej zbiórki odpadów.
 11. W tym tygodniu zmarli:Krystyna Świętoniowska, Józef Panek, Adam Kupiec, Helena Błachowicz, Adela Cebulak i Helena Walko. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne odpoczywanie.
 12. Słowo Życia:Postanowiono ludziom raz umrzeć, a potem sąd. Dlatego pamiętaj o własnej śmierci, aby mądrze żyć.
10 listopada 2018|