TRZYDZIESTA NIEDZIELA – 28 PAŹDZIERNIKA 2018r.

 1. Dziś o 16.00 zapraszamy na różaniec ze świętymi. Modlitwa różańcowa będzie przeplatana prezentacją wybranych świętych polskich. Po różańcu odbędzie się procesja świętych z modlitwą litanii narodu polskiego w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie grupy parafialne, aby swoich patronów, bądź ulubionych świętych urzeczywistnili poprzez wizerunek lub strój.
 2. Kończymy tydzień misyjny i zachęcamy, do wspierania misji poprzez udział w akcji Znicz na misje.
 3. W domu parafialnym, S. Łukasza przyjmuje dziś na wypominki za zmarłych. Kartki do wypisywania zmarłych są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 4. Jutro o 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek o 16.45.
 5. W czwartek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Dodatkowa Msza św. o 14.00 na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.00.
 6. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych, spowiedź w środę od godz. 16.00.
 7. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, 1 listopada będzie kwestować na cmentarzu, na rzecz kuchni dla bezdomnych i ubogich. Pomagajmy zmarłym poprzez jałmużnę, bo ona zakrywa wiele grzechów.
 8. W piątek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do udziału we mszy św. i modlitwy za zmarłych. Po Mszy wieczornej, procesja z modlitwą wspominkową za zmarłych w ostatnim roku. Zapraszamy wszystkie rodziny, które pożegnały swoich bliskich w ostatnim roku na tę modlitwę.
 9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do południa odwiedzimy chorych a po południu od 16.00 okazja do spowiedzi.
 10. W najbliższą sobotę o 17.30 różaniec za zmarłych i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 11. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Andrzej Zając, redemptorysta, który rozpocznie bezpośrednie przygotowanie naszej parafii do intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, która nastąpi po rekolekcjach adwentowych 12 grudnia. W związku z tym, zapraszamy w każdy wtorek o 16.20 na adorację wynagradzająca Najśw. Sakramentu.
 12. Prasa katolicka pisze, że jesteśmy zobowiązani do duchowej pomocy tym, którzy cierpią w czyśćcu. Zapraszamy do lektury.
 13. W tym tygodniu zmarli: Aniela Dubiel i Tadeusz Stącel. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
 14. Słowo Życia: Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię (2 Tm 1,10b).
27 października 2018|