DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA – 21 PAŹDZIERNIKA 2018r.

 

  1. Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny, który przypomina wszystkim ochrzczonym obowiązek głoszenia Ewangelii. W tym tygodniu, podczas nabożeństw różańcowych  będziemy się modlić za misje i ofiarą wspomagać misjonarzy.W związku z tym, przy naszym kościele,jest  prowadzona akcja Znicz na misje, aby gromadzić fundusze na dzieło ewangelizacji. Akcja ta będzie prowadzona przez cały najbliższy tydzień. Kupując znicze na groby zmarłych możemy pomagać misją.
  2. Dziś i w przyszłą niedzielę w domu parafialnym, S. Łukasza przyjmuje na wypominki za zmarłych. Kartki do wypisywania zmarłych są wyłożone na bocznych ołtarzach.
  3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, a w środę bł. Jana Balickiego kapłana naszej Archidiecezji.
  4. Ministrantów zapraszamy na zbiórki w każdy poniedziałek o 16.45.
  5. W przyszłą niedzielę o 16.00 zapraszamy naróżaniec ze świętymi. Prosimy dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie grupy parafialne, aby chcieli przebrać się, bądź zabrać ze sobą wizerunek swego patrona, czy ulubionego świętego.
  6. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert organowy w wykonaniu Prof. Władysława Szymańskiego, Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert odbędzie się w naszym sanktuarium, w najbliższą sobotę (27 października) o godzinie 18.45.
  7. Stowarzyszenie trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty na temat uzależnień 25.X. o godz. 17.30. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do Niedzieli jest dołączony film pt.: Wojna totalna, który jest próbą opisania tego, co stało się udziałem milionów Polaków w latach II wojny światowej. Gość przestrzega przed niegodnym przyjmowaniem Komunii św.
  9. W tym tygodniu zmarł Andrzej Antoni Kuchtar. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
  10. Słowo Życia: Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa.
20 października 2018|