DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA  – 14 PAŹDZIERNIKA 2018r.

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie przedsięwzięć w dziedzinie edukacji i kultury; m.in. poprzez stypendia dla młodzieży uzdolnionej, pochodzącej z rodzin ubogich. Życzliwości parafian polecamy tę specjalną zbiórkę prowadzoną dziś przy kościołach w naszej Ojczyźnie. Za jej przeprowadzenie przy naszym kościele, dziękujemy Akcji Katolickiej i Rycerzom Kolumba.
 2. We wtorek 16 października, przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziękujmy Bogu za św. Jana Pawła, który uczył nas miłości do Jezusa Chrystusa, Kościoła i Ojczyzny, ponadto uczył solidarności, odwagi, pokory, wytrwałości, stanowczości i mądrości. Prośmy Pana Boga,abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Orężem naszym jest różaniec, dlatego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dziś o godz. 17.00 a w dni powszednie o 17.30.
 4. We wtorek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI z rodzicami i wszystkie grupy parafialne na różaniec i Mszę św. inaugurującą pracę formacyjną.
 5. W środę o godz. 18.00 Szkoła Muzyczna w Łańcucie, dziękuje Bogu za 50 lat swej działalności.
 6. W czwartek, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W tym dniu, gorącą modlitwą obejmiemy lekarzy, pielęgniarki i wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie, podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy Świętej.
 7. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo Męczennika naszych czasów módlmy się w intencji Ojczyzny; o wybór jak najlepszych ludzi do władz samorządowych.
 8. W sobotę po wieczornej Mszy, spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W związku z tym, w tygodniu i przyszłym, po mszach, będzie prowadzona akcja Znicz na misje, aby gromadzić fundusze na dzieło ewangelizacji.
 10. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki na wypominki, które należy składać w kancelarii parafialnej. Ponadto wypominki będzie można składać w niedziele 21 i 28 X w domu parafialnym.
 11. Prace przy elewacji i otoczeniu naszego kościoła dobiegają końca. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcą, którzy na ten cel złożyli dar ołtarza na tacę lub wpłacili na konto parafialne. Wykonanie tak dużej inwestycji nie byłoby możliwe bez dotacji. Za przygotowanie wniosku na dofinasowanie, za prowadzenie dokumentacji w czasie jego realizacji, parafia jest wdzięczna Pani burmistrz Joannie Rupar wraz z osobami z nią współpracującymi. Niech Matka Najświętsza,wszystkich dbających o Jej sanktuarium, ma w szczególnej opiece. W intencji dobroczyńców naszego kościoła, odprawiamy Mszę św. w każdą niedzielę i modlimy się podczas czwartkowej nowenny.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa a dziś także Dobrych Nowin.
 13. Słowo Życia: Pamiętajmy, że gdy Chrystusa usuwa się z życia publicznego, wszystko ulega zachwianiu. Chwieje się wychowanie, praca społeczna, wszystkie instytucje, bo usuwana jest Prawda (abp Ignacy Tokarczuk).
13 października 2018|