DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA – 30 września 2018r.

 1. Jutro rozpoczyna się październik. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej i licznego udziału w nabożeństwach, które w naszym kościele będzie odprawiane w niedziele o godz. 17.00 a w dni powszednie o 17.30. Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o modlitwę w domach. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw.
 2. Dlaczego powinniśmy się modlić na różańcu, przeczytamy w najnowszym numerze Gaude Mater, jak również znajdziemy grafik nabożeństw prowadzonych przez grupy i wspólnoty apostolskie działające przy naszej parafii.
 3. W październiku, ze względu na różaniec, kancelaria będzie czynna do 17.20.
 4. W październiku i listopadzie w każdy wtorek o 17.00, modlimy się o intronizację Najśw. Serca Pana Jezusa w naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów i Straży Serca Bożego. Spowiedź z racji Pierwszego Piątku w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy wieczornej precesja różańcowa, zakończona apelem. Z tego względu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.30.
 7. Również w sobotę(6 X br.) maturzyści z naszej Archidiecezji wraz z katechetami i wychowawcami pielgrzymują na Jasną Górę. Ponieważ w jednym z autokarów zostało kilkanaście wolnych miejsc, można wraz z młodzieżą wybrać się do Częstochowy. Zachęcamy. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 65 zł.
 8. W najbliższy piątek tj. 5 X w naszej Parafii będą udzielane bezpłatne porady prawne dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa. Porady będą udzielane w Kancelarii Parafialnej w godzinach 16 -17.30 Serdecznie zapraszamy Wszystkich zainteresowanych.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a na Mszach będziemy gościć misjonarza z Kazachstanu, ks. Mariusza Stawarza.
 10. Świetlica Środowiskowa Caritas, działająca przy naszej parafii, zaprasza dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania czasu. Co oferuje i w jakich godzinach jest czynna przeczytamy w Gaude Mater.
 11. Tygodniki katolickie Niedziela i Gość sieją zdrowe ziarno prawdy i zapraszają na swoje łany. Czytajmy, aby nie dać sobą manipulować.
 12. W najbliższy czwartek w godz. od 10 do 16.00 w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który będzie można składać za plebanią, na rondzie przy budynku Caritas. Również w ten sposób chcemy wspierać misje. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach.
 13. W tym tygodniu zmarli: Maria Plizga i Maria Derwis. Wieczne odpoczywanie …
 14. Słowo Życia: Odmawiajmy różaniec, bo to najpiękniejsza modlitwa i najbogatsza w łaski i najbardziej wzruszająca Niepokalane Serce Matki Bożej.
29 września 2018|