Dzień skupienia dla Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

W sobotę, 22 września, w naszej parafii swój dzień skupienia przeżywali członkowie Archidiecezjalnego Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Straż Honorowa skupia ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Jezusa w Ogrójcu: „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?” i którzy starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce. W tym celu członkowie wspólnoty obierają sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarowywać swoje życie. Dzięki tej formie pobożności, członkowie Arcybractwa kształtują swoje życie i włączają się w Nową Ewangelizację. (s. Maria od Najświętszego Serca)

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 8.30 zawiązaniem wspólnoty. Wszystkich zebranych przywitał ks. Wiesław Szczygieł, diecezjalny moderator Straży Honorowej. W czasie dnia skupienia członkowie Arcybractwa mogli wysłuchać konferencji, uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej.

W tym roku dzień skupienia prowadzili  zaproszeni goście: ks. Józef Gaweł SCJ – Dyrektor Krajowy Arcybractwa SHNSPJ i ks. Wiesław Pietrzak SCJ.

 

Konferencja ks. Wiesława Pietrzaka SCJ:

 

Homilia ks. Wiesława Pietrzaka SCJ:

 

Podziękowania – ks. Wiesław Szczygieł i ks. Tadeusz Kocór:

 

Podziękowanie i świadectwo – ks. Józef Gaweł SCJ:

22 września 2018|