DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA – 16 września 2018r.

 

 1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspieramy Diecezjalne Radio FARA.
 2. Jutro o 16.45 – zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek święto św. Stanisław Kostki, patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży. Na mszę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie z klas IV i V szkół podstawowych, ministrantów, scholę dziecięcą, młodzież z KSM, Oazy i róż różańcowych dziecięcych i młodzieżowych.
 4. W czwartek o 18.00, przy ul. Traugutta 13, odbędą się warsztaty na temat uzależnień.
 5. W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 6. W sobotę 22 września w naszej parafii odbywać się będzie Diecezjalny Dzień Skupienia Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Straż Honorowa skupia ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Jezusa w Ogrójcu: „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?” i którzy starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce. W tym celu członkowie wspólnoty obierają jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarowywać swoje życie. Dzięki tej formie pobożności, członkowie Arcybractwa kształtują swoje życie i włączają się w Nową Ewangelizację. Początek spotkania o godz. 8.30, a zakończenie około godz. 15.00.
 7. Za tydzień, będziemy gościć Pana Arkadiusza Łodziewskiego, autora poradników religijnych. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w najnowszym numerze Gaude Mater.
 8. W sobotę 29 września odbędzie się ArchidiecezjalnaPielgrzymka Róż Różańcowych na Kalwarię Pacławską. Parafia organizuje wyjazd autokarowy. Zapisy w kancelarii.
 9. Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie, informuje, o natężeniu zjawiska oszustwa na tzw. wnuczka, czy policjanta na naszym ternie. Ofiarami padają starsze osoby. Policja apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami proszącymi nas o pieniądze.
 10. Starosta Łańcucki zawiadamia o wyłożeniu operatu opisowo – kartograficznego modernizacji gruntów i budynków obrębu miasta Łańcuta i powiatu. Wyłożenie będzie miało miejsce w Zespole Placówek Oświatowych przy ul. Armii Krajowej 51, w dniach 17.09. – 05.10. br.
 11. W tym tygodniu zmarli: Zdzisław Mycek, Aniela Kochaman i Bogdan Pecuch. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 12. Słowo Życia: Wiara w Jezusa Chrystusa, powinna przenikać nasze myśli, słowa i uczynki.
15 września 2018|