DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 września 2018r.

 

 1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic.
 2. Jutro, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Człowiek wiary wszystko zaczyna i kończy z Bogiem, dlatego zapraszamy na Msze Święte uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców; o godz. 8.00 szkoły ponadgimnazjalne, o godz. 9.00 szkołę podstawową nr 1, a o 10.00 szkołę podstawową nr 2.
 3. Na progu nowego roku szkolnego prosimy rodziców, aby dołożyli wszelkich starań, aby uczestnictwo ich dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej i parafialnej było pilne i pełne zaangażowania. Wzrost wiary dokonuje się tylko przez systematyczne rozważanie słowa Bożego na modlitwie, katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Dzieci zapraszamy w niedziele na Msze o godz. 11.00 a młodzież i kandydatów do bierzmowania o 9.30.
 4. Zapraszamy dzieci chętne do śpiewu w scholi w sobotę o 10.00 do salki domu parafialnego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem wejść w nowy rok nauki, wychowania i formacji. Możliwość spowiedzi w każdy dzień tygodnia, a szczególnie w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W I piątek msza św. dla dzieci o godz. 16.45. W piątek do południa odwiedzimy chorych.
 6. W pierwszy czwartek o 16.30 Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa,a po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów.
 7. W dniu 7 września 2018 r. (tj. najbliższy piątek) w naszej Parafii będą udzielane bezpłatne porady prawne dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa. Porady będą udzielane w Kancelarii Parafialnej w godzinach 16 – 18. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 8. W sobotę będziemy obchodzić Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
 9. Jak podawaliśmy w wakacyjnym numerze Gaude Mater, parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 28 – 30 września. Zapisy w kancelarii.
 10. W przyszłą niedzielę taca na renowację elewacji i otoczenia naszego kościoła. Prosimy o ofiarność, abyśmy mogli dzieło doprowadzić do końca. Przypominamy, że wartość projektu wynosi blisko 2,5 miliona złotych, w tym wkład własny to ponad 350 tysięcy.
 11. Czytajmy prasę katolicką. Dziś oprócz Niedzieli i Gościa prosimy skorzystać z miesięcznika Dobre Nowiny. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 12. W minionym tygodniu zmarła Paulina Buczkowska. Dobry Jezu …
 13. Słowo Życia: Czcijmy Boga całym życiem, a nie tylko wargami.
1 września 2018|