UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 sierpnia 2018 r. DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Przypominamy, że w każdy czwartek w naszym sanktuarium o godz. 17.30 odbywa się nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Miłość do Matki Najświętszej należy pielęgnować, aby się umacniała.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – Msza św., procesja różańcowa zakończona apelem. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału.
 3. W sobotę, 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – święta Monika, matka świętego Augustyna;
 • we wtorek – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
 • w środę – święty Jan Chrzciciel, który za swoją bezkompromisową postawę poniósł męczeństwo. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie;
 • w sobotę, 1 września – święta Bronisława.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela i Gość zapraszają. Ci którzy systematycznie czytają prasę katolicką, lepiej rozumieją co to znaczy wierzyć w Chrystusa. Dlatego warto czytać. Zachęcamy.
 2. W kiosku przy kościele jest do nabycia film o św. Maksymilianie Dwie korony.
 3. Rycerze Kolumba organizują zbiórkę  art. szkolnych  dla dzieci w Gruzji. Osoby chętne, które chciały by wesprzeć dzieło Rycerzy Kolumba i pomóc dzieciom w Gruzji i złożyć pomoc w postaci kredek, zeszytów, tornistrów i innych art. szkolnych proszeni są o składanie w/w art. szkolnych do dnia 4 września w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. W dniu 6 września wolontariusze z Łańcuta przekażą darowiznę Ojcom Kamilianom w Tbilisi. Bóg zapłać za pomoc.
 4. W tym tygodniu zmarła Zofia Wojnar. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 5. Słowo Życia: Szczęśliwi co dróg Bożych strzegą.
25 sierpnia 2018|