OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 sierpnia 2018r.

 

  1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic.
  2. Jutro święto Przemienienia Pańskiego, przypominające wydarzenie z góry Tabor, gdy Pan Jezus objawił chwałę Ojca i ujawnił bóstwo apostołom.
  3. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia,na Kalwarię Pacławską, wyruszy pielgrzymka z naszej parafii, którą poprowadzi ks. Wiktor. Zapisy w kancelarii parafialnej. Składanie bagaży w sobotę w godz. 19.00 – 20.00, na parkingu za plebanią.
  4. W tym tygodniu patronują nam: w środę – święty Dominik, w czwartek –  święta Teresa Benedykta od Krzyża, w piątek – święty Wawrzyniec, a w sobotę –  święta Klara.
  5. W czwartek 9 sierpnia o godz. 18.00, odbędą się warsztaty na temat uzależnień, w biurze Stowarzyszenia Trzeźwościowego Krokus przy ul Traugutta.
  6. W najbliższą niedzielę taca, będzie przeznaczona na renowację elewacji i otoczenia naszego kościoła. Prosimy o ofiarność.
  7. Za dwa tygodnie w naszej parafii będziemy gościć pana Michała Kondrata, reżysera filmu Dwie korony. Będziemy mieli okazję oglądnąć ten ciekawy i wartościowy film o św. Maksymilianie Kolbe oraz nabyć ten i inne cenne filmy.
  8. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Bernard Grudniak, Wiesław Dulęba, Adam Olech, Kazimierz Sobek i Andrzej Baran. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne odpoczywanie.
  9. Naród, który walczy o najszlachetniejsze ideały, musi być trzeźwy!” (Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński).
4 sierpnia 2018|