SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 lipca 2018r.

 1. Dziś po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.
 2. Wypadki komunikacyjne stają się chorobą naszej cywilizacji, jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi. Z badań wynika, że bardzo dużo kierowców prowadzi po alkoholu i tylko szokujące komunikaty i zdjęcia, mogą ich otrzeźwić. Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków.
 3. Dziś o godz. 17.30 – nowenna do św. Jana Pawła II.
 4. W tym tygodniu patronować nam będą; jutro św. Brygida – patronka Europy, we wtorek św. Kinga, w środę św. Jakub Apostoł i św. Krzysztof – patron kierowców, w czwartek św. Anna i św. Joachim – rodzice Najśw. Maryi Panny.
 5. W czwartek 26 lipca o godz. 18.00, odbędą się warsztaty na temat uzależnień w biurze Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Krokus”, przy ul. Traugutta 13.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie rowerowej pielgrzymki z Łańcuta na Jasną Górę.
 7. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Miejsca Piastowego na doroczną modlitwę Rodziny Radia Maryja o trzeźwość narodu. Pielgrzymka odbędzie się 30 lipca, w programie jest też odwiedzenie Starej Wsi i Bliznego. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca tygodnia.
 8. Muzeum Zamek w Łańcucie, zaprasza do współtworzenia wystawy „100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”, której będzie towarzyszył program edukacyjny „POLSKIE LOSY 1918” i prosi o nieodpłatne wypożyczenie pamiątek i zdjęć związanych z wydarzeniami sprzed 100 lat. Szczegóły na stronie internetowej Zamku.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość czekają.
 10. W tym tygodniu w naszej parafii zmarła Irena Solarska, oraz tato ks. Rafała śp. Krzysztof Borcz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
 11. Słowo Życia: Kto należy do Chrystusa ten słucha Jego głosu i idzie za Nim.
21 lipca 2018|