PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 lipca 2018r.

  1. Dziś ostatni dzień nowenny i wigilia uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej,o godz. 19.30 modlitwa za zmarłych na cmentarzu. Do pamięci modlitewnej za zmarłych, zachęcamy wszystkich  a szczególnie tych, którzy w ostatnim roku pożegnali swych najbliższych. Do odpustu przygotowuje nas Józef Stepanko, były wikariusz, lubiany i ceniony przez młodzież i dorosłych.
  2. Jutro uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Porządek mszy niedzielny z wyjątkiem Mszy o godz. 13.00. Uroczystą sumę o godz. 18.00 celebrować będzie Ks. Bp Marian Rojek z Zamościa,na którą zapraszamy parafian i gości, wszystkie grupy parafialne a w szczególności ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, róże różańcowe i noszących Szkaplerz. Po każdej mszy św. odnowimy akt poświęcenia Matce Bożej, oraz będzie można przyjąć szkaplerz.
  3. Uprzejmie informujemy, że we wtorek 17 lipca po mszy św. ok. godz. 18.45 odbędzie się koncert w wykonaniu pedagogów Międzynarodowych Kursów Muzycznych: prof. Konstantego Andrzeja Kulki – skrzypce i prof. Andrzeja Chorosińskiego – organy. Zapraszamy.
  4. Wakacje sprzyjają dobrej lekturze; zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa oraz Dobrych Nowin, których gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach. Znajdziemy w nich między innymi; refleksję o duchowej zbroi jaką jest szkaplerz, artykuły o znaczeniu skromności, o wakacjach, jak również recenzje dobrych książek.  Zachęcamy do czytania.
  5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.
  6. Słowo Życia: Zbawienie jest bliskie tych, którzy słuchają Pana Boga i oddają Mu cześć (por. Ps 85).
14 lipca 2018|