Lada chwila wyruszamy!

Już jutro wyruszymy na szlak prowadzący na Jasną Górę!

W czwartek, 5 lipca, w godzinach popołudniowo-wieczornych pielgrzymi z grupy św. Urszuli oddawali swoje bagaże na placu za plebanią kościoła farnego w Łańcucie. Do grupy zapisanych jest już ponad 130 osób*, które swoje wędrowanie rozpoczną Mszą Świętą. 6 lipca o godzinie 7.30 rozpocznie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Pątnicy, umocnieni słowem Pasterza (i wytrawnego pielgrzyma zarazem), wyruszą w drogę, by po 10 dniach stanąć u stóp Częstochowskiej Pani. Zaniosą do niej swoje intencje, ważne sprawy, podziękowania i pokonane kilometry, które zmieniają każdego z pielgrzymów.

Zapraszamy wszystkich, byśmy wspólnie pożegnali pątników z grupy św. Urszuli. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy wyruszą z Ziemi Łańcuckiej, z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, by w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości dotrzeć do duchowej stolicy Polski.

*Wciąż jeszcze możesz do nas dołączyć – jutro nocujemy w Mrowli (30 km od Łańcuta), możesz więc pójść razem z nami po Mszy i wrócić wieczorem do domu spakować bagaże ;o)

5 lipca 2018|