TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 lipca 2018 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela lipca, o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Trwają wakacje, niech one staną się okazją do pogłębienia wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.
 3. We wtorek 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
 4. Trwają zapisy na XXXVIII Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 6 do 15 lipca b.r. Na bocznych ołtarzach wyłożone są deklaracje duchowego pielgrzymowania. Można na nich wypisać intencje, które będą odczytywane i omadlane podczas nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej w czasie pielgrzymki. Z tej racji można złożyć ofiarę na organizację pielgrzymki.W piątek 6 lipca wyrusza z Łańcuta grupa św. Urszuli w Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7.30. Bagaże będą przyjmowane we czwartek 5 lipca od 16.00 do 19.00 na parkingu za plebanią.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. Pamiętajmy o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. W czwartek o 16.30 Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa i wszystkich chętnych. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.Ks. Wiktor odwiedzi chorych we czwartek od 9.00.
 6. W sobotę o 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i procesję różańcową z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Odpowiedzmy licznym udziałem na zaproszenie Matki Bożej.W sobotę rozpoczniemy też nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej przygotowującą do odpustu.
 7. W przyszłą niedzielę, taca na cele parafialne – na odnowienie elewacji i otoczenia naszej świątyni.
 8. Koło Radia Maryja organizuje 8 lipca autokarowa pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy do 6 lipca w Kancelarii. Koszt 65 zł.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej Niedziela i Gość.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Koba i Maria Szerszeń. Wieczny odpoczynek…
 11. Słowo Życia:: «Nie bój się, wierz tylko!»
30 czerwca 2018|